Android Go İşletim Sistemi 100 Milyon İndirmeyi Aştı

Android Go işletim sistemi 100 milyon indirilme sayısına ulaştı. Android Go işletim sistemiyle gelen cep telefonlarının da satış rakamlarının arttığını düşünürsek, sistem birçok kullanıcı tarafından beğenilmiş.

27.06.2019 - 17:59
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Android işletim sisteminin kullanım oranı iOS’a oranla çok daha fazla olsa da Android sisteminin bazı eksikleri hala daha giderilemedi. Sistemin ve sisteme yüklenen programların aldıkları güncellemelerle birlikte yavaşladığı birçok Android kullanıcısı tarafından kabul edilen bir gerçek. Sadece bu hatadan dolayı Apple cihaz kullanan birçok cep telefonu kullanıcısı bulunuyor.

ANDROID GO ÇOK BEĞENİLDİ

Google’da bu sorunu çözebilmek adına başlangıç ve orta segment cep telefonlarına özel olarak Android Go adını verdiği daha basit bir işletim sistemini Play Store’dan kullanıcılara sundu. Aslında bu sistemden önce Google’ın kendi ürettiği cihazlarda daha stabil ve sorunsuz çalışan saf Android sistemleri bulunuyordu. Kullanıcıların yoğun talebiyle karşılaşan Google ise Android Go sistemini indirmeye sundu.

Gelen verilere göre, Android Go sistemi Play Store’da 100 milyondan fazla indirildi. Android Go işletim sistemine sahip cihazlarında satış oranının giderek arttığı ile ilgili birçok veride araştırma şirketleri tarafından paylaşılmıştı. Tabi ki 100 milyon indirme sayısı piyasada 100 milyon Android Go sistemi kullanan cihaz olduğu anlamına gelmiyor fakat bu sayı Google’ın hedeflediği rakamların bile üzerinde.

Android Go, cep telefonlarını daha az yavaşlatan ve mobil tasarrufu sağlayan bir sistem. Sistem giderek daha kararlı bir hale geliyor ve kullanım oranının ilerleyen yıllarda daha fazla artacağı düşünülüyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim