Android İçin En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

NAVİGASYONAndroid En İyi Fotoğraf UygulamalarıAdobe Photoshop Lightroom & Adobe Photoshop ExpressAirBrushFacetuneFotor Photo EditorPhotoDirectorPixlrCanva Akıllı telefonların kameralarında yapılan iyileştirmeler sayesinde mobil fotoğraf düzenlemeleri son dönemde hiç olmadığı kadar popüler. Artık cep telefonumuzda son derece başarılı fotoğraflar çekebiliyor, bunları Photoshop benzeri programlarla kısa sürede düzenleyebiliyoruz. Elbette ne kadar güzel fotoğraflar çekersek çekelim, herkes bir miktar düzenleme yapmak […]

09.08.2018 - 15:34
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Akıllı telefonların kameralarında yapılan iyileştirmeler sayesinde mobil fotoğraf düzenlemeleri son dönemde hiç olmadığı kadar popüler. Artık cep telefonumuzda son derece başarılı fotoğraflar çekebiliyor, bunları Photoshop benzeri programlarla kısa sürede düzenleyebiliyoruz.

Elbette ne kadar güzel fotoğraflar çekersek çekelim, herkes bir miktar düzenleme yapmak istiyor ve kimi zaman telefonun dahili özellikleri buna izin vermiyor. Google Play Store üzerinden fotoğraf düzenleme uygulaması aramak kimi zaman karşımıza yüzlerce sonuç çıkarıyor fakat aradığımızı da bulamıyoruz. Bu sebeple de sizler için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listesi oluşturduk.

Android 9 Piehakkındaki ayrıntılı yazımıza göz attınız mı? Android 9 Pie Hakkında Her Şey: Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Android En İyi Fotoğraf Uygulamaları

Adobe Photoshop Lightroom & Adobe Photoshop Express

Adobe son dönemde mobil uygulamalarını epey geliştirirken, PC & Mac platformlarında olduğu gibi mobil sektörde de zirveye oynuyorlar. Her iki uygulama da oldukça güçlü ve aynı zamanda Adobe Creative Cloud kullanıyorsanız masaüstündeki uygulamalarınızla eşleştirme yapmak da mümkün.

Lightroom ile fotoğraflara tek dokunuşla düzenlemeler yapmak mümkünken, Photoshop Express ise filtre ekleme, kesme ya da kenarları kırpma gibi temel özellikleri sunuyor.

AirBrush

Özellikle çok fazla selfie – özçekim fotoğraf çekenlere önerebileceğimiz AirBrush’ta hızlı düzenlemeler yapmak ve yüzdeki, ciltteki sivilce gibi lekeleri anında kaldırmak mümkün. Hatta dişlerinizi beyazlatabilir, gözlerinizi daha parlak gösterebilir ve çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz.

AirBrush’ın kullanımı da oldukça kolay ve Google Play Store’da kullanan herkesten neredeyse tam puan almış durumda.

Facetune

İlk iki uygulamanın aksine Facetune ücretli olarak satılıyor fakat selfie çekenler için paha biçilemez özelliklere sahip. Uygulama ön kameranızla çektiğiniz fotoğrafların kalitesini artırırken, cildinizi daha parlak bir görünüme sokuyor, lekeleri siliyor, gözlerinizi güzelleştiriyor ve dişlerinizi beyazlatıyor.

Pek çok rötuşu tek dokunuşla gerçekleştirebilen Facetune’da yüz yapınızı baştan aşağı değiştirebilir ve kendinize yeni bir görünüm dahi katabilirsiniz.

Fotor Photo Editor

Birçok mobil fotoğrafçı için vazgeçilmez uygulamalardan birisi olan Fotor Photo Editor’da başarılı düzenleme araçlarının yanı sıra fotoğraf kalitesini artırma özelliği de bulunuyor. Kesme, resmi çevirme, parlaklık ve kontrast artırma gibi pek çok özellik bulunuyor, aynı zamanda 100’ün üzerinde filtreyle karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla Fotor Photo Editor mutlaka bakmaya değer bir uygulama.

PhotoDirector

Android’de fotoğraf düzenleme işine yeni girenlere tavsiye edebileceğimiz PhotoDirector oldukça başarılı bir uygulama. Pek ççok özelliği, filtreyi, RGB renk kanallarını, beyaz dengesini ve dahasını bünyesinde barındırıyor.

Uygulamada aynı zamanda parlaklık, karanlık, kontrast ve pozlama gibi ayarları da çok çabuk değiştirebiliyorsunuz.

Pixlr

AutoDesk tarafından üretilen ve aynı zamanda Pixlr Express olarak da bilinen uygulama güçlü bir fotoğraf düzenleyicisi ve kullananların pek çoğu tavsiye ediyor. Başarılı tek dokunuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra içinde bolca farklı araç da bulunuyor. Aynı zamanda filtreler ve kozmetik düzenleme araçlarıyla sivilceleri, cilt lekelerini silebilir, dişleri beyazlatabilirsiniz. Pixlr, hemen hemen herkese hitap eden bir uygulama.

Canva

60 binden fazla hazır şablona sahip olan Canva, aynı zamanda Google Play Ödülü de kazanmayı başardı. Sosyal medya için de özel görseller hazırlayabileceğiniz, fotoğraflarınızı çok daha iyi ve renkli hâle getirebileceğiniz uygulamanın aynı zamanda masaüstü sürümü de mevcut.

Geniş fotoğraf kütüphanesiyle, kolay kullanımıyle Canva’yı çok sayıda alanda, aklınıza gelecek her şekilde kullanabilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim