Öne Çıkan Konular
 • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
 • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
 • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
 • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
 • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Amin Abbasov Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Dizileri ve Şarkıları

Son Güncelleme:
 Amin Abbasov Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Dizileri ve Şarkıları

Azerbaycan’da kazandığı ünün ve gösterdiği başarının ardından adını ülkemizde de duyurmaya başlayan ve genç yaşına rağmen hızlı bir yükseliş yakalayan Amin Abbasov, sanat dünyasına hızlı giriş yapan isimlerden biri oldu. Amin Abbasov kimdir, nerelidir, kaç yaşında, hayatı ve dizileri neler gibi konular hakkındaki detayları öğrenmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

amin abbasov

Amin Abbasov Kimdir?

Evleniyoruz isimli şarkısı ile büyük bir başarı yakalayan Azeri şarkıcı, oyuncu, radyo spikeri, müzisyen ve seslendirme sanatçısı Amin Abbasov, ünü Azerbaycan’da doğup ülkemize kadar gelen isimler arasında yer almaktadır.

Farklı tarzı ve çok yönlü çalışmalarıyla henüz 20’li yaşlarında olmasına rağmen hızlı bir çıkış ve geniş bir hayran kitlesi edinen Abbasov, önemli sanatçılarla aynı sahnede yer alma imkanı bulduğu Nuri isimli Kanal D yapımı diziyle de ülkemizde boy göstermiştir.

Amin Abbasov Hayatı

10 Temmuz 1995 tarihinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de dünyaya gelen Amin Abbasov hayatı boyunca sanatla iç içe olma fırsatı yakaladı.

2010 senesinde bir radyo kanalı için sunuculuk yapmaya başlayan, Abbasov, uzun yıllar bu sektörde çalışmaya devam etti. Ülkesinde adının duyulması üzerine Türkiye’den aldığı davetlerle kendini ülkemizde de ispatlamaya gelen genç yıldız, böylece Nuri isimli dizisiyle Türk televizyon ekranlarına da girişini yaptı.

amin abbasov

Amin Abbasov boyu 1,84 cm. olan bir sanatçı olarak genç kızların da beğenisini kazanırken, çalışmalarına hem Türkiye hem de doğum yeri olan Azerbaycan’da da aktif olarak devam etmektedir.

Amin Abbasov Kariyeri

2011 senesinde Tayfun Güneyer tarafından yönetmenliği üstlenilen; Oktay Kaynarca, Meltem Cumbul, Öykü Çelik, Asuman Dabak, Taner Rumeli ve Vural Çelik gibi usta oyuncuların yer aldığı Nuri dizisinde misafir oyuncu olarak Kanal D ekranlarında yer alması, Abbasov için sadece bir başlangıç oldu. Uzun süre boyunca Amin Abbasov dizileri haricinde reklamlarda da  boy gösterdi.

2016 senesinde müzik kariyeri için büyük bir atılımda bulunan Amin Abbasov albümü When the Comes ile büyük bir çıkış yakaladı. Sesini yalnızca kendi şarkılarına saklamayan sanatçı, albüm çalışmaları ve çıkış süreci boyunca farklı çizgi film karakterleri için de seslendirme sanatçılığı yapmaya devam etti.

amin abbasov

When the Comes isimli albümünde yer alan ve albüme adını vermiş olan şarkı, 2017 senesine gelindiğinde MTV radyo ve televizyon kanalında en çok dinlenen şarkı olarak kayıtlara geçti. Türk haber kanalları içerisinde önemli bir konuma sahip olan BenguTürk TV, Amin Abbasov kimdir konulu geniş bir çalışmaya yer verdi.

Evleniyoruz isimli şarkısı sayesinde hayran kitlesini büyük ölçüde genişleten ve internet sitelerinde kayda değer tıklanma sayılarına ulaşan Abbasov, Evleniyoruz isimli hitine ek olarak Ağlama, Sana Ne, Olmuyor, Korkuyorum, Zengin Kalkışı, Neden Olmasın, Hayalperest gibi pek çok farklı çalışmaya imza atmış ve bu şarkılarıyla da genç yaşına rağmen başarı ve yeteneğini ispat etmiştir.

Amin Abbasov Albümleri

 1. Hayalperest (2015)
 2. Vibe (2016)
 3. Geriye Dön (2016)
 4. When the Comes (2016)
 5. Private Love (2017)
 6. Broken Soul (2018)
 7. Gece Gündüz (2018)
 8. Evleniyoruz (2018)

Amin Abbasov Dizileri

 1. Nuri (2011)


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Kuaförüm Sensin sunucusu Çiğdem Batur kimdir kaç yaşında? Instagram adresi ne?
22 08 2020 - 11:34
Meral Niron kimdir? Meral Niron neden öldü?
13 08 2020 - 14:46
İnci Yeşilyurt kimdir? Kaç yaşında ve ne iş yapıyor?
13 08 2020 - 10:11
Cehennem Necati kimdir? Interpol tarafından aranan Necati Arabacı kaç yaşında?
9 08 2020 - 16:50
MasterChef Duygu Acarsoy kimdir? Instagram fotoğrafları hayran bıraktı
7 08 2020 - 18:45
Gizem Acar kimdir, kaç yaşında? Instagram hesabı var mı?
6 08 2020 - 12:14
Yorum Yap