Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor

Son dönemde yaşanılan altın fiyat yükselişi devam ediyor.

04.12.2017 - 11:29
04.12.2017 - 11:29
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ülkemizde yaşanılan durumlar başta olmak üzere çeşitli nedenlere bağlı olarak artışa geçen altın durdurulamıyor. Bilindiği üzere 2017 yılına damgasını vuran ve her dönemde artış gösteren altın, yükselişine devam ediyor. Özellikle son dönemde hiç düşüş yaşamaması ve sürekli olarak artış göstermesi de beraberinde yatırımcılar için çok daha cazip bir hal almasını sağlıyor. Ekonomistler ise yaptığı incelemeler sonrasında altın fiyatlarının artmaya devam edeceği ve bu durumun yatırım açısından faydalı olabileceği belirtiliyor. Ancak ülkede yaşanılacak durumların ve atılacak adımların beraberinde anlık olarak düşüşe neden olacağı da düşünülüyor.

Artışı Sürecek

Öte yandan yapılan incelemelere göre altının sürekli olarak artış göstereceği de gelen tahminler arasında. Haftanın ilk işlem gününden yükseliş ile başlayan altın bilindiği üzere Cuma günü gram fiyatı üzerinden %20 yükseliş göstererek 161,1 TL’ye dayanmıştı. Altının hafta başı olan Pazartesi gününden artış göstermesi ve bu artışın devam etmesi de bu durumun ilerleyen zamanlarda artışa devam edeceği tahminini getiriyor.

Öte yandan altın ile birlikte özellikle Dolar ve Euro’da peş peşe artış yaşıyor. Yapılan düzenlemeler sonrasında bir miktar piyasa konusunda durgunlaşma oluşsa da zamanla tekrardan yükselişin başlayacağı ve bu durumun özellikle ülke ekonomisine olumsuz katkı sağlayacağı düşünülüyor.

İlerleyen günlerde yaşanılan gelişmeleri de yine ekonomi haberlerinden inceleyebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim