Altın fiyatları son 6 yılın en yüksek seviyesine çıkarak rekor kırdı

Altının gram fiyatı sabah saatlerinde piyasaların açılmasıyla birlikte güne yükselişle başladı ve 260,5 lira civarında denge buldu. Altının ons fiyatı ise Asya piyasalarında bin 453 dolara kadar yükselerek son 6 yılın en yüksek seviyesini gördü.

19.07.2019 - 16:55
19.07.2019 - 16:55
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Altın fiyatları yatırımcılar ve hediyelik olarak altın almak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Şu dakikalarda Kapalıçarşı’da gram altın 260,5 liradan alıcı bulurken Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatları 425 lira civarında seyrediyor. Cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 1739 lira olarak satılıyor.

Altın fiyatları yükseliyor

Altın fiyatları dün altının ons fiyatında yaşanan yükselişe rağmen Dolar kurundaki düşüşten etkilenerek sınırlı da olsa değer kaybetmişti. Gram altın 0,1 düşüşle dün günü 259,9 lira seviyesinde tamamladı. Bugün güne yükselişle başlayan gram altın, saat 10.40 itibarıyla önceki günü kapanışın yüzde 0,2 üstüne çıkarak 260,5 lira civarında seyretmeye başladı. Kapalıçarşı’da çeyrek altın fiyatları 425 lira olurken Cumhuriyet altını ise 1739 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise dünkü hızlı yükselişinin ardından bugün Asya piyasalarında 453 Dolar’a kadar çıkarak 2013 yılının Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü. Şu dakikalarda altının ons fiyatı Asya piyasalarında 1439 Dolar’dan işlem görmeye devam ediyor.

ABD ve İran arasındaki gerilim altın fiyatlarını etkiliyor

Altın piyasası analistlerine göre ABD ve İran arasında yaşanan gerilim altın fiyatları üzerinde etkili oluyor. Analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin yaptığı açıklamaların ise dolar endeksi üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturduğunu belirterek bu durumun altının ons fiyatındaki artışı desteklediğini kaydediyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim