Altın fiyatları 11 Temmuz 2019 günü ABD’de yaşanan gelişmelere paralel olarak dalgalanıyor

Altın fiyatları sabah saatlerinde güne yükselişle başlarken ilerleyen saatlerde 259,1 lira seviyesinde denge buldu. Ancak uzmanlar altın alacaklara önemli uyarılarda bulunarak altın fiyatlarının dengeli bir seyir izlediğini bu nedenle yatırım konusunda dikkatli olmalarını istedi.

11.07.2019 - 13:25
11.07.2019 - 13:25
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Altının ons fiyatı dün ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın Amerika kongresinde yaptığı sunumda kullandığı ifadeler nedeniyle artışa geçti. Gram altın fiyatları da buna paralel olarak değer kazanarak dün, günü 259 lira civarında tamamladı.

Dalgalı seyir izliyor

Sabah saatlerinde düne göre güne sakin başlayan gram altın fiyatları ardından yükselmeye başladı ve önceki günkü kapanış seviyesinin hemen üstüne çıkarak 259,1 lira civarında denge buldu. Çeyrek altın ise bugün Kapalıçarşı’da 423 lira civarında işlem görüyor. Cumhuriyet altını bin 730 liradan satılırken, Asya piyasalarında alıcılı bir seyir izleyen altının ons fiyatı şu saatlerde önceki gün kapanışına göre değer kazanıyor. Ons altının alış fiyatı şu anda bin 422 dolardan satılıyor.

Bin 430 dolar ons altın için direnç

Altın uzmanları bugün Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kongrede sunumuna devam edeceğini belirterek, yatırımcıların bu konuyla yakından ilgilendiğini kaydetti. Analisteler aynı zamanda ABD’de bugün de Tüketici fiyat endeksi ile haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini belirterek 1430 doların altının ons fiyatı için direnç seviyesi olduğunu dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim