Ekonomi

Altın fiyatları 11 Temmuz 2019 günü ABD’de yaşanan gelişmelere paralel olarak dalgalanıyor

Altının ons fiyatı dün ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın Amerika kongresinde yaptığı sunumda kullandığı ifadeler nedeniyle artışa geçti. Gram altın fiyatları da buna paralel olarak değer kazanarak dün, günü 259 lira civarında tamamladı.

Dalgalı seyir izliyor

Sabah saatlerinde düne göre güne sakin başlayan gram altın fiyatları ardından yükselmeye başladı ve önceki günkü kapanış seviyesinin hemen üstüne çıkarak 259,1 lira  civarında denge buldu. Çeyrek altın ise bugün Kapalıçarşı’da 423 lira civarında işlem görüyor. Cumhuriyet altını bin 730 liradan satılırken, Asya piyasalarında alıcılı bir seyir izleyen altının ons fiyatı şu saatlerde önceki gün kapanışına göre değer kazanıyor. Ons altının alış fiyatı şu anda bin 422 dolardan satılıyor.

Bin 430 dolar ons altın için direnç

Altın uzmanları bugün Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın kongrede sunumuna devam edeceğini belirterek, yatırımcıların bu konuyla yakından ilgilendiğini kaydetti. Analisteler aynı zamanda ABD’de bugün de Tüketici fiyat endeksi ile haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini belirterek 1430 doların altının ons fiyatı için direnç seviyesi olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu