Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Almanya, İspanya ve Hollanda’da sinema salonları yeniden açılıyor

Eklenme:
 Almanya, İspanya ve Hollanda’da sinema salonları yeniden açılıyor

Koronavirüs salgına bağlı vaka sayılarının azalmaya başlaması sonrası Almanya, İspanya ve Hollanda, ülkedeki sinema salonlarını yeniden açmaya hazırlanıyor. Ülkelerin, sinema salonu sahiplerine gönderdiği yeni önlemler alınırsa, salonlar hizmet vermeye kaldığı yerden devam edecek.

Koronavirüs salgınının pandemi ilan edilmesinin üzerinden bir süre geçti. Bu süreç boyunca tüm dünya, virüsle mücadele etmek adına birçok önlem ve kısıtlama kararı aldı. Toplu etkileşimin en yüksek olduğu alanlardan birisi olan sinema salonları, dünya genelinde hızlı bir şekilde tedbir kapsamına alındı ve hizmet vermeye kapatıldı. Avrupa ülkeleri salgının başında çok ciddi zarar görse de bugünlerde etkilerini azaltmaya başladı. Eskisi gibi olmasa da normal hayatlarına dönmeye hazırlanan Avrupa ülkeleri, bu kapsamda sinema salonlarını tedbir alarak yeniden hizmete açacak.

Almanya‘nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde salgının gün geçtikte kontrol altına alınmasının ardından, bölge yönetimi sinemalar konusunda kararını açıkladı. Eğer bölgedeki salgının kontrolü 30 Mayıs 2020 tarihine kadar beklenildiği şekilde devam ederse, sinema salonları yeniden hizmet vermeye devam edecek. Bu kapsamda diğer tür sanat faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tiyatro ve operalar da aynı şekilde hizmete devam edecekler.

Sinema salonları elbette geçmişte olduğu şekliyle hizmet veremeyecekler. Sinema salonlarına alınan izleyicilerin arasında en az 1.5 metre mesafe olması zorunlu hale getirildi. Ayrıca bu türden alanlarda, giriş-çıkışların tamamı görevlilerin kontrolünde, kalabalık olmayacak şekilde gerçekleştirilecek.

Benzeri bir karar da Hollanda‘dan geldi. Hollanda, yine aynı şekilde toplu sanat faaliyetlerinin yürütüldüğü alanları yeniden hizmete geçirmeye hazırlanıyor. Eğer salgının kontrolü beklenildiği gibi devam ederse, bu türden sanat faaliyet alanları 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle yeniden hizmet vermeye hazırlanacak. Benzer şekilde Hollanda’da da önlemler alınacak, yine seyirciler arasında en az 1.5 metre mesafe olması zorunlu kılındı. Mesafeye dikkat edilmeksizin bir mekana aynı anda en fazla 30 kişi kabul edilecek.

İspanya, koronavirüs salgınından en çok etkilenen iki Avrupa ülkesinden birisi. Salgının kontrol altına alındığı bazı bölgelerde, sanat faaliyet alanları yeniden hizmet vermeye devam edecek. Alınacak kapsamlar sonrası, sanat faaliyetlerinin yürütüleceği mekanlar 25 Mayıs 2020 tarihi itibariyle hizmete devam edecekler.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Spike Lee’nin yeni filmi Da 5 Bloods’ın yayın tarihi belli oldu
8 05 2020 - 12:00
NASA, Tom Cruise ve Elon Musk’ın film projesini doğruladı
6 05 2020 - 14:29
Think Like A Dog filminden fragman geldi
6 05 2020 - 14:10
Sylvester Stallone Cezalandırıcı 2 filmi hakkında açıklama yaptı
5 05 2020 - 16:46
Tom Cruise ve Elon Musk film için bir araya geliyor
5 05 2020 - 14:50
Michelle Obama’nın hayatını anlatan “Benim Hikayem” fragmanı yayımlandı
5 05 2020 - 14:24
Yorum Yap