Teknoloji

Almanın Hayalini Bile Sadece Rüyalarımızda Kurabileceğimiz En Pahalı Telefonlar

2023 yılının en pahalı telefon modelleri, fakirliğinizi yüzünüze tokat gibi çarpacak. Almanın hayalini anca rüyalarımızda kurabileceğimiz modellere buyurun bakalım. 👇

Kaynak: https://www.luxhabitat.ae/the-journal…

1. Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond – 48,5 milyon dolar:

www.luxhabitat.ae

2004 yılında piyasaya sürülen bu model, yirmi dört karat altınla kaplıdır ve arkasında büyük bir pembe elmasla süslenmiştir. Ayrıca platin ile kaplı olan bu iPhone modeli, özelleştirilmiş bir model olduğu için diğer hiçbir iPhone’a benzemiyor. Telefon sahibinin bilgilerini korumak için hack önleme teknolojisine de sahip olan bu model, bir Falcon Luxury tasarımıdır.

2. Stuart Hughes Iphone 4S Elite Gold – 9.4 milyon dolar:

En pahalı ikinci telefon da yine bir iPhone modeli: iPhone 4S. 

Bu modelin kenarları gül ağacından oyularak yapılmıştır ve sonra 500 elmas ile incelikle süslenmiştir. 100 karat ile de değerli taşlarla olan süsleme tamamlanmış… Arka duvarı ve logosu 24 karat altından yapılmıştır. Ana ekran tuşu da 3.6 karat elmastan… Olur da başına bir şey gelirse telefonun yanında ana ekran için fazladan 7.4 karat elmas yolluyorlar.

3. Stuart Hughes Iphone 4 Diamond Rose – 8 milyon dolar:

En pahalı üçüncü telefon yine bir iPhone modeli ve tasarımın başında yine Stuart Hughes var.

Tamamen pembe altından yapılan bu modelde ayrıca 500 elmas kullanıldı. Ana ekran tuşu ise 7.4 karat pembe pırlantadan yapılmış. Apple logosu ise 53 elmas ile süslenmiş…

4. Goldstriker Iphone 3Gs Supreme – 3.2 milyon dolar:

Stuart Hughes imzalı bir diğer pahalı model yine iPhone markasına ait. 

Çerçevesi platinyum olan bu model, 130 elmas ile süslenmiştir. Logosu 53 elmas ile süslenmiş, toplamda 112 gram ağırlığında 18 karat pembe altın kullanılmıştır.

5. Iphone 3G Kings Button – 2,5 milyon dolar:

iPhone 3’ün modası geçti sananlar yanılıyor.

Peter Aloisson tarafından tasarlanan bu modelin çerçevesi 18 ayar sarı, beyaz ve pembe altından yapılmıştır. Ayrıca yine çerçeve 138 elmas ile süslenmiştir. Ana ekran tuşu üzerinde 6.6 karatlık bir elmas bulunur.

6. Diamond Crypto Smartphone – 1.3 milyon dolar:

Sonunda iPhone olmayan bir model, tasarımcı ise yine Peter Aloisson.

Logosu pembe altından yapılan telefon katı platin ile üretilmiş ve ana ekran tuşu ise yine pembe altından yapılmıştır; üstüne 28 elmas ile süslenmiştir. Nadir ve az bulunan 10 mavi elmasın yanı sıra toplamda 50 elmas barındırır.

7. Goldvish Le – 1 milyon dolar:

İlk çıktığı zaman Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en seçkin ve en pahalı telefonu olarak adını yazdıran model ile karşınızdayız.

Emmanuel Gueit eseri bu model, tamamen altınla kaplı ve 18 ayar özel bir beyaz altın alaşımı içeriyor. Ayrıca 120 karat VVS-1 dereceli elmasları ile göz kamaştırıyor.

8. Gresso Luxor Las Vegas Jackpot – 1 milyon dolar:

Ünlü aksesuar tasarımcısı Gresso tarafından tasarlanan bu modelin arka duvarı 200 yıldan daha eski bir Afrika ağacından çıkarılan ahşaptan yapılmıştır.

Siyah elmas ve 180 gramdan fazla altını ile değerine değer katar. Bu eşsiz telefondan yalnızca 3 tane tasarlanmıştır.

9. Goldvish Revolution – 488 bin dolar:

İsviçre bazlı Goldvish isimli şirket tarafından üretilen bu modelin yuvarlak çerçevesi pembe ve beyaz altın ile elmastan meydana gelir. Telefonda Fredric Jouvenot’un çıkarılabilir bir analog saati var. Ayrıca en iyi deriye sahiptir.

10. Vertu Signature Cobra – 310 bin dolar:

Vertu markasının en pahalı telefonu olan bu model, kenarlarında sarılı bir yılan desenine sahiptir. Bu yılanlar iki zümrüt ve 439 yakuttan oluşur. Telefonun bütünü altın kaplamadır ve çok sayıda değerli taşa sahiptir.

Kaynak: https://onedio.com/haber/almanin-hayalini-bile-sadece-ruyalarimizda-kurabilecegimiz-en-pahali-telefonlar-1169837

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu