Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Alkali Su Kullanmanın Faydaları, Alkali Su Nedir?

Son Güncelleme:
 Alkali Su Kullanmanın Faydaları, Alkali Su Nedir?

Su tüketmenin hayatımızdaki eşsiz önemini ve sağlığımız için faydalarını artık herkes biliyor. Ancak bu alanda dikkat edilmesi gereken bir özelliğin de suyun niteliği olduğu unutuluyor. Alkali su yani pH değeri 7 ve üzeri olan suları tüketmek daha farklı etkiler sağlayabiliyor. Siz de alkali su nedir ve faydaları nelerdir öğrenmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

alkali su

Akali Su

Kilo Vermek

Bol su tüketimi diyetlerin en önemli kurallarından biridir. Zayıflama konusunda eşsiz bir role sahip olan su, alkali olarak tüketildiği takdirde çok daha etkili olabilmektedir. Suyun pH seviyesine bağlı olarak ödeme yol açan toksik maddeleri ve yağ yıkımını hızlandırır.

Enerji Artışı

Alkali suyun faydaları arasında en dikkat çekenlerden biri de sağladığı yüksek enerjidir. pH seviyesi vücutla benzerlik gösterdiği için iç organlar daha kolay çalışma imkanı bulurlar ve bu da hem fizyolojik hem de psikolojik bir rahatlama sağlayarak dinçlik verir.

Güçlü Bağışıklık

Vücuttan toksik maddelerin uzaklaştırılması elbette yalnızca kilo kontrolüne yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini de destekler.

İçme suyunun mikro boyutta moleküller içermesi ve böylece katılaşan atık maddeleri temizlemesi gerekir. Bu anlamda fark yaratan alkali su tüketmek kalp krizi dahil olmak üzere birçok hastalığı engeller.

alkali su

Alkali Su

Vücut Nemlendirme

Vücudun yalnızca derisi değil hücreleri de neme ihtiyaç duyar. Enzim ve hormonların hücre içi geçişi için vücudun iç duvarlarında da belli bir seviyede nemlenme olması gerekir. Hücresel boyutlarda da emilimi gerçekleşebilen alkali su ideal bir nemlendirici görevi görür.

Kanserle Savaş

Alkali suyun vücut içindeki nötrleme etkisi kanser hücrelerine zemin hazırlayan asidik ortamla savaşır. Bu sayede kanser hücreleri alkali su içmek ile oluşmadan önlenebilir.

Ağrı Kesici

Kalsiyum seviyesinin düşük olması ya da yeterince depolanmamış olması, kas, kemik ve eklem ağrılarına yol açmaktadır. Özellikle sıkça burkulma ve zedelenme yaşayanlar için ağrı kontrolünde kalsiyumu odak noktasına koymak gereklidir. Kalsiyum geçişini hızlandıran alkali su içmenin faydaları genel ağrı şikayetinde de yanınızda olacaktır.

alkali su

Cilt Güzelliği

Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen cilt elastikiyetinin azalması halinde kırışıklar belirginleşir. Cilde esneklik ve nemlilik vererek yaşlanma belirtileriyle olduğu gibi akne gibi mineral bazlı cilt problemleriyle de savaşan alkali su, düzenli tüketildiği halde daha aydınlık bir görüntü sağlar.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

1 Haftada Selülitlerden Kurtulmanın Yolları, Kısa Sürede Selülitleriniz Nasıl Yok Olur?

Göbek Yağlarından Neden Kurtulamıyorsunuz?

Ooho-Yenilebilir Su Şişesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
İmmün plazma tedavisi nedir?
2 04 2020 - 10:55
Koronavirüs Hayalet Pozitif Nedir?
31 03 2020 - 16:13
Bilim Kurulu Nedir? Bilim Kurulu’nun Görevleri ve Üye Listesi
31 03 2020 - 15:40
Klorokin Nedir? Koronavirüs Tedavisinde Klorokin’in Önemi
31 03 2020 - 15:22
Süper Taşıyıcı Nedir? Kimler Süper Taşıyıcı Olabilir?
31 03 2020 - 12:14
Uzaktan Eğitimde Kullanılan Zoom Uygulaması Nedir?
31 03 2020 - 10:51