Alkali Su Kullanmanın Faydaları, Alkali Su Nedir?

NAVİGASYONKilo VermekEnerji ArtışıGüçlü BağışıklıkVücut NemlendirmeKanserle SavaşAğrı KesiciCilt Güzelliği Su tüketmenin hayatımızdaki eşsiz önemini ve sağlığımız için faydalarını artık herkes biliyor. Ancak bu alanda dikkat edilmesi gereken bir özelliğin de suyun niteliği olduğu unutuluyor. Alkali su yani pH değeri 7 ve üzeri olan suları tüketmek daha farklı etkiler sağlayabiliyor. Siz de alkali su nedir ve faydaları […]

10.08.2018 - 22:24
10.08.2018 - 23:56
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Su tüketmenin hayatımızdaki eşsiz önemini ve sağlığımız için faydalarını artık herkes biliyor. Ancak bu alanda dikkat edilmesi gereken bir özelliğin de suyun niteliği olduğu unutuluyor. Alkali su yani pH değeri 7 ve üzeri olan suları tüketmek daha farklı etkiler sağlayabiliyor. Siz de alkali su nedir ve faydaları nelerdir öğrenmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

alkali su

Akali Su

Kilo Vermek

Bol su tüketimi diyetlerin en önemli kurallarından biridir. Zayıflama konusunda eşsiz bir role sahip olan su, alkali olarak tüketildiği takdirde çok daha etkili olabilmektedir. Suyun pH seviyesine bağlı olarak ödeme yol açan toksik maddeleri ve yağ yıkımını hızlandırır.

Enerji Artışı

Alkali suyun faydaları arasında en dikkat çekenlerden biri de sağladığı yüksek enerjidir. pH seviyesi vücutla benzerlik gösterdiği için iç organlar daha kolay çalışma imkanı bulurlar ve bu da hem fizyolojik hem de psikolojik bir rahatlama sağlayarak dinçlik verir.

Güçlü Bağışıklık

Vücuttan toksik maddelerin uzaklaştırılması elbette yalnızca kilo kontrolüne yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini de destekler.

İçme suyunun mikro boyutta moleküller içermesi ve böylece katılaşan atık maddeleri temizlemesi gerekir. Bu anlamda fark yaratan alkali su tüketmek kalp krizi dahil olmak üzere birçok hastalığı engeller.

alkali su

Alkali Su

Vücut Nemlendirme

Vücudun yalnızca derisi değil hücreleri de neme ihtiyaç duyar. Enzim ve hormonların hücre içi geçişi için vücudun iç duvarlarında da belli bir seviyede nemlenme olması gerekir. Hücresel boyutlarda da emilimi gerçekleşebilen alkali su ideal bir nemlendirici görevi görür.

Kanserle Savaş

Alkali suyun vücut içindeki nötrleme etkisi kanser hücrelerine zemin hazırlayan asidik ortamla savaşır. Bu sayede kanser hücreleri alkali su içmek ile oluşmadan önlenebilir.

Ağrı Kesici

Kalsiyum seviyesinin düşük olması ya da yeterince depolanmamış olması, kas, kemik ve eklem ağrılarına yol açmaktadır. Özellikle sıkça burkulma ve zedelenme yaşayanlar için ağrı kontrolünde kalsiyumu odak noktasına koymak gereklidir. Kalsiyum geçişini hızlandıran alkali su içmenin faydaları genel ağrı şikayetinde de yanınızda olacaktır.

alkali su

Cilt Güzelliği

Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen cilt elastikiyetinin azalması halinde kırışıklar belirginleşir. Cilde esneklik ve nemlilik vererek yaşlanma belirtileriyle olduğu gibi akne gibi mineral bazlı cilt problemleriyle de savaşan alkali su, düzenli tüketildiği halde daha aydınlık bir görüntü sağlar.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

1 Haftada Selülitlerden Kurtulmanın Yolları, Kısa Sürede Selülitleriniz Nasıl Yok Olur?

Göbek Yağlarından Neden Kurtulamıyorsunuz?

Ooho-Yenilebilir Su Şişesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim