Nedir?

Alkali Su Kullanmanın Faydaları, Alkali Su Nedir?

Su tüketmenin hayatımızdaki eşsiz önemini ve sağlığımız için faydalarını artık herkes biliyor. Ancak bu alanda dikkat edilmesi gereken bir özelliğin de suyun niteliği olduğu unutuluyor. Alkali su yani pH değeri 7 ve üzeri olan suları tüketmek daha farklı etkiler sağlayabiliyor. Siz de alkali su nedir ve faydaları nelerdir öğrenmek için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Vücut Nemlendirme

Vücudun yalnızca derisi değil hücreleri de neme ihtiyaç duyar. Enzim ve hormonların hücre içi geçişi için vücudun iç duvarlarında da belli bir seviyede nemlenme olması gerekir. Hücresel boyutlarda da emilimi gerçekleşebilen alkali su ideal bir nemlendirici görevi görür.

Kanserle Savaş

Alkali suyun vücut içindeki nötrleme etkisi kanser hücrelerine zemin hazırlayan asidik ortamla savaşır. Bu sayede kanser hücreleri alkali su içmek ile oluşmadan önlenebilir.

Ağrı Kesici

Kalsiyum seviyesinin düşük olması ya da yeterince depolanmamış olması, kas, kemik ve eklem ağrılarına yol açmaktadır. Özellikle sıkça burkulma ve zedelenme yaşayanlar için ağrı kontrolünde kalsiyumu odak noktasına koymak gereklidir. Kalsiyum geçişini hızlandıran alkali su içmenin faydaları genel ağrı şikayetinde de yanınızda olacaktır.

Alkali Su Kullanmanın Faydaları, Alkali Su Nedir?

Cilt Güzelliği

Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen cilt elastikiyetinin azalması halinde kırışıklar belirginleşir. Cilde esneklik ve nemlilik vererek yaşlanma belirtileriyle olduğu gibi akne gibi mineral bazlı cilt problemleriyle de savaşan alkali su, düzenli tüketildiği halde daha aydınlık bir görüntü sağlar.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

1 Haftada Selülitlerden Kurtulmanın Yolları, Kısa Sürede Selülitleriniz Nasıl Yok Olur?

Göbek Yağlarından Neden Kurtulamıyorsunuz?

Ooho-Yenilebilir Su Şişesi Nedir? Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu