Ali Babacan’ın İstifasının Ardından Ak Parti Kurucu Üyeler Listesinden Adı ve Kimdir Bilgileri Kaldırıldı

AK Parti'nin kurucu isimlerinden Ali Babacan, bugün bir açıklama yaparak AK Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Ali Babacan'ın bu açıklamasının ardından AK Parti'nin internet sitesi üzerinde bulunan, "Kurucu Üyeler" sayfasından adının kaldırıldığı görüldü. Aynı zamanda Ali Babacan'ın bu sitede bulunan, "Ali Babacan kimdir" sayfasının silinmesi de dikkatlerden kaçmadı.

08.07.2019 - 17:48
08.07.2019 - 18:02
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti’nin kurucu isimlerinden olan Ali Babacan bugün yaptığı bir açıklama ile AK Parti’den istifa ettiğini duyurdu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarına devam eder Ali Babacan, istifasının ardından AK Parti’nin resmi internet sitesinde bulunan “Kurucu Üyeler” sayfasından silindi.

Ali Babacan Kimdir Sayfası da Kaldırıldı

AK Parti’nin resmi internet sitesinde partinin üyelerinin listesi ve kimlik bilgileri bulunuyor. Ancak Ali Babacan’ın istifa etmesinin ardından Ak Kadro altında “Kurucu Üyeler” sayfasında bulunan bilgileri ve biyografisi de silindi. AK Parti’nin kurucu üyelerinden Ali İhsan Arslan ve Ali Aydın Dumanoğlu arasında yer alan Ali Babacan’ın sayfasına ulaşmak isteyen kullanıcılar sayfa görüntülenemiyor hatası ile karşılaştı.

İstifasını Duyurmuştu

AK Parti’nin kurucu üyelerinden biri olan ve 13 yıl boyunca AK Parti hükümetlerinde birçok pozisyonda görev yapan Ali Babacan, Bugün bir açıklama yayınlayarak AK Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu. Başbakan yardımcılığı, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yapan Ali Babacan’ın bir süredir, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni bir parti kuracağı İddia ediliyordu. Ali Babacan bugün paylaştığı istifa yazısında aynı zamanda yeni partiye ilişkin ilk defa resmi olarak sinyal verdi. Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen ve bu düşüncesini açıklayan Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sert tepki görmüştü.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim