AKOM’dan İstanbullulara şiddetli yağmur ve fırtına uyarısı

AKOM'dan İstanbul için akşam ve gece saatlerinde şiddetli yağmur ve fırtına uyarısı geldi.

17.12.2017 - 17:23
17.12.2017 - 17:23
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AKOM’dan İstanbul için yağmur uyarısı geldi. Bu akşam ve gece saatlerinden itibaren İstanbul’da yoğun yağışların görüleceği ve bu konuda tüm gerekli ekiplerin önlemlerini alması istendi. Özellikle gece saatlerinde etkili olacak sert fırtınanın peşinden İstanbul ili genelinde şiddetli yağışlar görülebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) taptığı son açıklamaya göre 17 Aralık Pazar gecesinden itibaren İstanbul’da yoğun yağış görüleceği ve bu konuda vatandaşların uyarıldığı ifade edildi. Kent genelinde bu akşam saatlerinden itibaren ayrıca aralıklı olarak sağanak yağışlarda görülecek. Gece saatlerinde sıcaklık ani bir düşüş göstererek 11 dereceye kadar inecekken rüzgarın hızı ise saatte 30-75 kilometreyi bulacak ve yağışın düşeceği alan genişleyecek.

Hava sıcaklıklarında ise yarın hafta başından itibaren hissedilir derecede düşüş yaşanacak. Sıcaklıkların mevsim normallerinin seviyesinde devam etmesinin öngörüldüğü de belirtildi.

İstanbul’da Şiddetli Yağmur ve Fırtına

Hafta başında yarın Pazartesi gününde hava sıcaklığı İstanbul’da en yüksek 9 derece civarında hissedilirken hava parçalı ve çok bulutlu bunun yanında da gece saatlerinde sağanak yağışlı olacak. Salı ve Çarşamba günlerinde ise aralıklı olarak görülecek yağışlarla birlikte Perşembe günü de hava sıcaklığının en yüksek 5 derece civarlarında olacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre ise bugün yani 17 Aralık Pazar gününde öğleden sonra başlayacak yağışların kısa sürede ülke genelinde çoğu illerde hissedileceği ve ani sıcaklık düşüşleri konusunda vatandaşların uyarıldığı kaydedildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim