Akıllı Telefonların Ömrünü Uzatmak için Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

NAVİGASYONAkıllı Telefonunuzun Ömrünü Uzatacak Yöntemler Nelerdir?Telefonu Şarj Olduğunda ÇıkarmakTelefonu Aralıkla KapatmakTelefonu Serin Yerde SaklamakTelefonda Kullanılmayan Uygulamaları SilmekTelefona Uygun Uygulamaları Kullanmak Günümüz iletişim anlayışının en temel ve en yaygın cihazlarından akıllı telefonlar, ne kadar sık kullanımına aldansak da aslında oldukça hassas cihazlardır. Cep telefonlarımıza ne denli alıştığımızı ve ne kadar büyük bütçeler ayırdığımızı düşünürsek minimum 3-4 […]

10.11.2018 - 16:41
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Günümüz iletişim anlayışının en temel ve en yaygın cihazlarından akıllı telefonlar, ne kadar sık kullanımına aldansak da aslında oldukça hassas cihazlardır. Cep telefonlarımıza ne denli alıştığımızı ve ne kadar büyük bütçeler ayırdığımızı düşünürsek minimum 3-4 sene kullanmayı istememiz kadar doğal bir durum yoktur. Ancak bazı kullanıcı hataları nedeniyle telefonun ömrü kısalmakta veakıllı telefonların ömrünü uzatmakiçin bazı ipuçlarının önemi olmaktadır. Akıllı telefonlarınızın ömrünü uzatmanızı sağlayacak bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

akıllı telefonların ömrünü uzatmak

Akıllı Telefonunuzun Ömrünü Uzatacak Yöntemler Nelerdir?

Telefonun pil ömrünü uzatmakgibi kullanım ömrünü de uzatmak için bazı basit ancak önemli konularda dikkatli olmak gerekmektedir.

Telefonu Şarj Olduğunda Çıkarmak

Telefon kullanıcıları genelde telefonunun şarj seviyesini kontrol etmeden şart etmekte, hatta bazıları gece şarja taktığı telefonunu sabah prizden ayırmaktadır. Ancak telefon tamamen şarj olduğunda fazla beklemesine izin vermeden elektrik bağlantısından kesilmeli ve bataryanın daha fazla zorlanarak ısınmasını engellemek gerekmektedir.

akıllı telefonların ömrünü uzatmak

Telefonu Aralıkla Kapatmak

Günlük işlerimizin yoğunluğu arasında telefonumumuzu daima erişe açık kılmak adına kapatmadan sürekli tekrar tekrar şarj ediyoruz. Ancak telefonlarımızı hiç ara vermeden kullanmak hızlıca yıpranmalarına neden olur. Telefonumuzun kesinlikle uzun yıllar kullanılması için yer yer kapatarak dinlenmesini sağlamak gerekiyor.Telefonun ömrünü uzatmakiçin gün içinde yalnızca yarım saat kapalı kalmasını sağlamak dahi oldukça etkili olacaktır.

Telefonu Serin Yerde Saklamak

Bizler telefonları sürekli olarak kullanmakta ancak biz kılıflardan dolayı fark etmesek de bu telefonların ısınmasına neden olmaktadır. Telefonu kullanılmadığı zamanlarda serin yerlerde ve sıcak olmayan zeminler üzerinde tutmak ısınmadan kaynaklı hasarları engelleyecektir.

Telefonda Kullanılmayan Uygulamaları Silmek

akıllı telefonların ömrünü uzatmak

Telefonda aynı anda birden fazla uygulamanın açık olması oldukça normaldir; oyunlar, mailler, sosyal medya uygulamaları… Ancak telefonda aynı anda fazladan uygulamaların arka planda çalışıyor olması telefon için oldukça yorucu olmakta ve uygulamaları sırayla, teker teker kullanmaksa bu yoruculuğu büyük ölçüde azaltmaktadır.

Telefona Uygun Uygulamaları Kullanmak

Her telefonun kendi hafıza ve işletim kapasitesi mevcut olmakta, pek çok kullanıcı telefonu alırken dikkat ettiği bu özellikleri ne yazık ki kullanım aşamasında göz ardı etmektedir. Ancak siz de telefona fazladan yük bindirmemek veakıllı telefonların kullanım süresini uzatmakiçin SD kart ile telefonunuzda yer açabilir ve harici belleğin zorlanmasını önleyebilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim