Akıllı Telefonların Ömrünü Uzatmak için Mutlaka Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefonlar gündelik yaşamda en sık kullandığımız cihazlar olsa da aslında oldukça hassas yapılı teknolojik ürünlerdir. Bu ürünleri daha uzun süre kullanmak için bazı kullanıcı hatalarından uzak durmak gereklidir. Akıllı telefonların ömrünü uzatma yöntemleri konusu yazımızın devamında..
Yorum Yap
2 dk okuma süresi
10 Kasım 2018

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Günümüz iletişim anlayışının en temel ve en yaygın cihazlarından akıllı telefonlar, ne kadar sık kullanımına aldansak da aslında oldukça hassas cihazlardır. Cep telefonlarımıza ne denli alıştığımızı ve ne kadar büyük bütçeler ayırdığımızı düşünürsek minimum 3-4 sene kullanmayı istememiz kadar doğal bir durum yoktur. Ancak bazı kullanıcı hataları nedeniyle telefonun ömrü kısalmakta veakıllı telefonların ömrünü uzatmakiçin bazı ipuçlarının önemi olmaktadır. Akıllı telefonlarınızın ömrünü uzatmanızı sağlayacak bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

akıllı telefonların ömrünü uzatmak

Akıllı Telefonunuzun Ömrünü Uzatacak Yöntemler Nelerdir?

Telefonun pil ömrünü uzatmakgibi kullanım ömrünü de uzatmak için bazı basit ancak önemli konularda dikkatli olmak gerekmektedir.

Telefonu Şarj Olduğunda Çıkarmak

Telefon kullanıcıları genelde telefonunun şarj seviyesini kontrol etmeden şart etmekte, hatta bazıları gece şarja taktığı telefonunu sabah prizden ayırmaktadır. Ancak telefon tamamen şarj olduğunda fazla beklemesine izin vermeden elektrik bağlantısından kesilmeli ve bataryanın daha fazla zorlanarak ısınmasını engellemek gerekmektedir.

akıllı telefonların ömrünü uzatmak

Telefonu Aralıkla Kapatmak

Günlük işlerimizin yoğunluğu arasında telefonumumuzu daima erişe açık kılmak adına kapatmadan sürekli tekrar tekrar şarj ediyoruz. Ancak telefonlarımızı hiç ara vermeden kullanmak hızlıca yıpranmalarına neden olur. Telefonumuzun kesinlikle uzun yıllar kullanılması için yer yer kapatarak dinlenmesini sağlamak gerekiyor.Telefonun ömrünü uzatmakiçin gün içinde yalnızca yarım saat kapalı kalmasını sağlamak dahi oldukça etkili olacaktır.

Telefonu Serin Yerde Saklamak

Bizler telefonları sürekli olarak kullanmakta ancak biz kılıflardan dolayı fark etmesek de bu telefonların ısınmasına neden olmaktadır. Telefonu kullanılmadığı zamanlarda serin yerlerde ve sıcak olmayan zeminler üzerinde tutmak ısınmadan kaynaklı hasarları engelleyecektir.

Telefonda Kullanılmayan Uygulamaları Silmek

akıllı telefonların ömrünü uzatmak

Telefonda aynı anda birden fazla uygulamanın açık olması oldukça normaldir; oyunlar, mailler, sosyal medya uygulamaları… Ancak telefonda aynı anda fazladan uygulamaların arka planda çalışıyor olması telefon için oldukça yorucu olmakta ve uygulamaları sırayla, teker teker kullanmaksa bu yoruculuğu büyük ölçüde azaltmaktadır.

Telefona Uygun Uygulamaları Kullanmak

Her telefonun kendi hafıza ve işletim kapasitesi mevcut olmakta, pek çok kullanıcı telefonu alırken dikkat ettiği bu özellikleri ne yazık ki kullanım aşamasında göz ardı etmektedir. Ancak siz de telefona fazladan yük bindirmemek veakıllı telefonların kullanım süresini uzatmakiçin SD kart ile telefonunuzda yer açabilir ve harici belleğin zorlanmasını önleyebilirsiniz.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com