Ak Parti’nin Yeni Planı Binali Yıldırım’ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yapmak

AK Parti'de 23 Haziran İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından radikal değişiklikler geliyor. Yapılacak olan bu değişiklikler AK Parti'de yeni bir dönemin başlangıcı anlamına da geliyor. Bugün yapılacak olan AK Parti MYK toplantısının ardından İstanbul il ve ilçe yönetimlerinin yanı sıra kabine ve birçok alanda değişiklik yapılacağı tahmin ediliyor.

25.06.2019 - 12:03
25.06.2019 - 12:03
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

AK Parti’nin kaybettiği 23 Haziran İstanbul seçimlerinin ardından gözler atılacak adımlara çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün önce Ak Parti grup toplantısına ardından da MYK toplantısına katılacak. AK Parti’nin oluşturduğu hükümetteki kabineye, vatandaşlarda karşılığı olan isimlerin getirilmesi beklenirken kulislerde ise Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı yardımcılığına getirileceği öne sürülüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti yönetiminden kabineye ve İstanbul il ve ilçe yönetimlerine kadar birçok alanda radikal değişiklikler yapacağı tahmin ediliyor.

Erken Seçim Söz Konusu Olmayacak

AK Parti’de 24 Haziran seçim sonuçları geniş bir analize tabi tutulmadı. Ancak 23 Haziran’da yenilen İstanbul seçimleri büyük bir oy farkı ile kaybedildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu seçimin ardından önemli adımlar atacağı tahmin ediliyor. Gelecek 4 yıl içerisinde seçim olmayacak olması hem partinin hem de ülkenin geleceği için önemli görülüyor. Bugün yapılacak olan AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üç önemli başlığa değineceği tahmin ediliyor. Erken seçimin söz konusu olmayacağı, kabine ve partide geniş çaplı revizyonları gündeme gelecek, Cumhur ittifakının sürmesi, ekonominin düzenlenmesi için seferber olunması gibi başlıklarda Cumhurbaşkanı Erdoğan hızlı bir şekilde değerlendirme sürecine girecek.

Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mı Olacak?

AK Parti kaynaklarına göre yapılacak olan bu değişiklikler birine fatura kesmek amacıyla ama yapılan hatanın giderilmesi için hatanın sorumluluğu kimdeyse yapılması amacıyla gerçekleştirilecek. Bu konu hakkında AK Parti’nin içindeki isimler gerekirse köklü bir değişime gidilmesi yönünde görüş bildiriyor. Özellikle kabinede yapılacak olan revizyonun ardından teknokart isimlerin değil vatandaşa yakın olan isimlerin göreve getirileceği söyleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti’nin adayı olan ve seçimleri kaybeden Binali Yıldırım’ın nasıl bir görev alacağı ise herkes tarafından merak ediliyor. Bu konuda Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun yaptığı habere göre Binali Yıldırım’ın yeni görevi henüz netleşmedi. Fakat kulislerde dolaşan dedikodulara göre Binali Yıldırım’ın yeni görevi kabinede ya da Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı olacak. Ancak Binali Yıldırım’ın çok yorulduğu ve herhangi bir görev istemeyebileceği de konuşuluyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim