Ak Parti’nin İstanbul Seçimini Kaybetmesiyle Birlikte Yeni Parti İddiaları Yeniden Gündeme Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçildiği 24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın birlikte yeni bir parti kuracakları iddia edilmeye başlanmıştı. 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde partinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kaybetmesi ve hemen ardından yaşanan süreç yeni parti söylemlerini bir kez daha gündeme getirdi. Beklentiler Doğrultusunda Hareket Edecekler Gazeteci Fehmi Koru, Abdullah […]

25.06.2019 - 0:35
25.06.2019 - 11:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçildiği 24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın birlikte yeni bir parti kuracakları iddia edilmeye başlanmıştı. 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde partinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kaybetmesi ve hemen ardından yaşanan süreç yeni parti söylemlerini bir kez daha gündeme getirdi.

Beklentiler Doğrultusunda Hareket Edecekler

Gazeteci Fehmi Koru, Abdullah Gül ile yakınlığıyla biliniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin sonuçlarını değerlendiren Fehmi Koru, Abdullah Gül liderliğinde kurulması planlanan yeni parti hakkında da açıklamalar yaptı. Beklentiler doğrultusunda hareket edeceklerini söyleyen Fehmi Koru, bu insanların oturup da seçimden şu çıkarsa bunu yaparız diye plan yapmadıklarını dile getirdi. Bu insanların sadece geçmişte AK Parti içerisinde siyaset yapmış kişiler olarak tanınmadığını belirten Koru, sadece belli bir kesimin olacağı değil geniş çerçevesi olan bir oluşumun söz konusu söyledi. Fehmi Koru, bundan sonraki dönemde Abdullah Gül isminin daha çok duyulacağını söyleyerek yeni partinin adeta sinyallerini verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim