Ak Parti’den yeni KHK için 15 Temmuz açıklaması

AK Parti'den yeni yayınlanan KHK sonrasında 15 Temmuz maddesi için bazı açıklamalarda bulundu.

25.12.2017 - 14:53
25.12.2017 - 14:53
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti’den yeni yayınlanan KHK sonrasında bazı maddeler için açıklamalar geldi. KHK’daki “Sivillere ceza muafiyeti” ile ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal bunun sadece 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı geçerli olacağını ifade etti. Mahir Ünal, “Bu madde sadece 15 Temmuz ile 16 Temmuz’da geçerli olacaktır. Gerçekleri saptırmaya gerek yok.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, partisine ait olan genel merkez binasında gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaparak basın toplantısı düzenledi.

Mahir Ünal’dan 15 Temmuz Açıklaması

Mahir Ünal, “AK Parti’nin bütçeleri her zaman ülke yararına olmuştur. Bu yönde ilk hedefimiz daha önce de açıkladığımız gibi 2023’tür. Bu bütçeler ülkemizin kalkınması açısından sadece vatandaşlara yönelik kalkınma planının ortak bir hareketinden ibarettir. Taşeron düzenlemesi ile beraber yaklaşık olarak 1 milyon kadar vatandaşımızın sorunlarını çözmüş bulunmaktayız. Söz verdiğimiz üzere taşeron düzenlemesini yediden elden geçirdik ve onun huzuru içerisindeyiz. Uyum yasaları ile ilgili çalışmalarımız da halen devam ediyor.”

“Yeni KHK düzenlemesi konusunda bazı vatandaşlarımız da endişeler gözlemledik. Ama buna hiç gerek yok. Bu madde sadece 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı için geçerlidir. Bu madde de yer alan terör eylemleri ibaresinde tek teşekkül darbe ile ilgili olanıdır. Bundan sonraki eylemler bu kapsamın içerisine dahil olmayacaktır. KHK’da zaten biz bunu açıkça belirttik.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim