AK Parti’den Yardım Açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden yapılan yardımlar hakkında açıklama geldi.

29.11.2017 - 7:33
29.11.2017 - 7:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Ülkemizde yer alan vatandaşların yanı sıra Türkiye tarafından yurtdışındaki vatandaşlara da yardımlar yapılmıştı. Özellikle Suriye başta olmak üzere Mısır, Filistin gibi ülkelerdeki masumların yaşayabilmesi için sürekli olarak erzak ve kıyafet temini yapılıyordu. Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından da yardımlar hakkında detaylı bir şekilde açıklama gerçekleştirildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Meclis Mülteci Hakları Alt Komisyonu’nun AK Parti Başkanı Atay Uslu, 30 milyar dolarlık insanı yardım yapıldığını açıkladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu, 30 milyar dolarlık yatırım konusunda iddialar bulunmuş ve başta AKP olmak üzere çeşitli bölgelerden tepkileri üzerine çekmişti. Yaşanan olaylar sonrasında ise AK Parti tarafından yapılan yatırımlar ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

‘İnsanı Yardım Yapıldı’

Konuyla ilgili konuşan Meclis Mülteci Hakları Alt Komisyonu’nun AK Parti Başkanı Atay Uslu, ‘CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından 30 milyar dolar yatırımlar yaptığımız belirtiliyor. Bizler o parayı insani yardım için kullandık. Başta Suriye, Mısır ve Filistin olmak üzere dünya çapında zulüm gören, ihtiyacı olan bireylere yardım yaptık’ dedi.

Bilindiği üzere Suriye’de yaşanılan sıkıntılı olaylar ve savaş sürecinde de yine masum vatandaşlar ülkemize giriş yapmış ve sığınmıştı. Avrupa’nın mültecilere kapılarını açmaması ise başta Türkiye olmak üzere dünya ülkelerinden tepki görmüştü.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim