AK Parti’den Yardım Açıklaması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
29 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Ülkemizde yer alan vatandaşların yanı sıra Türkiye tarafından yurtdışındaki vatandaşlara da yardımlar yapılmıştı. Özellikle Suriye başta olmak üzere Mısır, Filistin gibi ülkelerdeki masumların yaşayabilmesi için sürekli olarak erzak ve kıyafet temini yapılıyordu. Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından da yardımlar hakkında detaylı bir şekilde açıklama gerçekleştirildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Meclis Mülteci Hakları Alt Komisyonu’nun AK Parti Başkanı Atay Uslu, 30 milyar dolarlık insanı yardım yapıldığını açıkladı. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu, 30 milyar dolarlık yatırım konusunda iddialar bulunmuş ve başta AKP olmak üzere çeşitli bölgelerden tepkileri üzerine çekmişti. Yaşanan olaylar sonrasında ise AK Parti tarafından yapılan yatırımlar ile ilgili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

‘İnsanı Yardım Yapıldı’

Konuyla ilgili konuşan Meclis Mülteci Hakları Alt Komisyonu’nun AK Parti Başkanı Atay Uslu, ‘CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından 30 milyar dolar yatırımlar yaptığımız belirtiliyor. Bizler o parayı insani yardım için kullandık. Başta Suriye, Mısır ve Filistin olmak üzere dünya çapında zulüm gören, ihtiyacı olan bireylere yardım yaptık’ dedi.

Bilindiği üzere Suriye’de yaşanılan sıkıntılı olaylar ve savaş sürecinde de yine masum vatandaşlar ülkemize giriş yapmış ve sığınmıştı. Avrupa’nın mültecilere kapılarını açmaması ise başta Türkiye olmak üzere dünya ülkelerinden tepki görmüştü.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com