AK Parti’den Abdullah Gül’e sert eleştiri

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni çıkan KHK kararları ile ilgili olarak sivillere yargı muafiyeti getiren maddeye eleştiri getiren Abdullah Gül'e eleştiri getirdi.

26.12.2017 - 19:16
26.12.2017 - 19:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, yeni çıkan KHK kararları ile ilgili olarak sivillere yargı muafiyeti getiren maddeye eleştiri getiren Abdullah Gül’e sert yanıtlar verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, darbe girişiminde sokağa çıkan sivillere yönelik yargı muafiyeti getiren KHK’yı eleştiren eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e eleştiri getirirken muhalefete de yüklendi.

Meclis’te basın ile bir araya gelen Bülent Turan yaptığı açıklamasında, “Herkes kafasına göre bir şeyler söylüyor ya da uyduruyor ama gerçekler aslında böyle değil. Bizim hükümetimizin ne yaptığı belli. Bu konuda bazı kararları bakanlıklarımız aldı. Daha eski düzenlemeler öncesinde bu konu için hassas yaklaşım sergileyenler oldu. Daha önce rahatsız olmayanların neden bu kadar çok hassasiyet gösterdiklerini anlayamıyorum.”

Bülent Turan’dan Eleştiri

“15 Temmuz darbe gecesinde bu ülkenin pek çok kahramanı vardır. Muhalefetin yaptığı onlara karşı tamamen saygısızlıktan öte gelir. Şimdi siviller konusunda da adım atıldı. Daha önceden FETÖ ile çıkan belgeler konusunda CHP neden suskun kaldı da şimdi konuşmaya çalışıyor, anlamıyoruz. Bu hak sadece siviller için 15 Temmuz ve 16 Temmuz tarihlerinde verildi. Yapılan iş tamamen hukuki bir amaca dayalıdır. Meşru müdafaaya giren bir kanundur ve bunun cezası olamaz.”

“Mesele aslında bir aftan öte çok daha değişik şeyleri ön plana çıkarmaktadır. Bunlar darbe gecesinde sokağa çıkarak vatanlarını korumuş insanlardan ileri gelmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim