AK Parti tarafından yayımlanan görselde Gül ile Davutoğlu’nun seçildiği tarihlere yer verilmedi!

AK Parti'nin sosyal medya hesabından yayımladığı, partinin 18 yıllık geçmişini ve oldukça kritik dönemlerini konu alan bir zaman galerisinde şu an yeni bir parti kurma hazırlığında olan Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı, Ahmet Davutoğlu'nun ise Başbakan Seçildiği tarihler yer almadı. AK Parti'nin 18 yıl önceden bugüne kadar geçirdiği önemli tarihlerin yer aldığı görsel sosyal medyadan büyük tepki aldı.

14.08.2019 - 19:06
15.08.2019 - 11:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

AK Parti’nin resmi Twitter hesabından yayımlanan gönderide “Bir millet aşkı hikayesi AK Parti Türkiye Sevdasıyla” başlığı kullanılarak paylaşılan bir görsel yer alıyor. 2001 yılından 2018 yılına kadar geçen zamanda AK Parti’nin geçirdiği kritik ve önemli anlara yer veriliyor. Fakat 2016 yılında Binali Yıldırım’ın Başbakan oluşu ve 65. Hükümeti kurması görselde yer alırken, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı, Ahmet Davutoğlu’nun ise başbakan seçildiği tarihlerin yer almaması göze çarpıyor.

Ahmet Davutoğlu ne zaman seçilmişti?

AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos 2014’te gerçekleşen seçimde Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçildi. Daha sonra AK Parti, yoluna Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile devam etme kararı almıştı. AK Parti, Davutoğlu’nun Genelbaşkanlığında ilk sınavını, 7 Haziran 2015’teki genel seçimlerde ve hemen ardından yapılan 1 Kasım 2015 erken seçimlerinde verdi. 1 Kasım’da tek başına iktidarın kazanılmasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan 64. Hükümeti kurma görevini AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na devretmişti.

Abdullah Gül ne zaman seçilmişti?

Abdullah Gül ise, 367 krizi sonrası TBMM üyelerince 2007’de Cumhurbaşkanı seçildi. Erdoğan, 20017’deki halk oylamasıyla cumhurbaşkanının halk tarafınca seçilmesini mümkün kılan düzenleme sonrasında 10 Ağustos 2014’te gerçekleşen seçimde, oyların yaklaşık %52’sini alarak direkt olarak halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olmuştu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim