AIDS Vakaları Artıyor

Yapılan araştırmalarda Türkiye’deki AIDS vakalarının arttığı belirtildi.

02.12.2017 - 7:36
02.12.2017 - 7:36
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cinsel yolla bulaşan ve ciddi sıkıntılara yol açan hastalıkların başında gelen AIDS, ülkemizde de sık sık yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere sağlık kuruluşları tarafından sürekli uyarı yapılmasına rağmen özellikle yasa dışı yollardan ilişkiye giren bireylerde çok fazla görülen AIDS hastalığı, hayati tehlikeler oluşturmaya devam ediyor. AIDS hastalığının bulaşıcı olması ve özellikle Türkiye çapında artması sonrasında da çeşitli sempozyumlar düzenlenmeye başlandı.

Yapılan araştırmalara göre Batı ülkelerinde AIDS hastalığının düşüş gösterdiği ve vatandaşların bilinçlendiği belirtilirken, ülkemizde bu durum her geçen gün artmaya devam ediyor. Bireylerin bilinçsiz bir şekilde cinsel ilişkiye girmesi ve özellikle son dönemde LGBT ilişkilerinin de artış göstermesi beraberinde hastalıkları arttırıyor.

LGBT Üyelerinin %80’inde Bulunuyor

Öte yandan Türkiye çapında yapılan araştırmalara göre AIDS hastalığının en çok LGBT üyeleri arasında yaşanılan ilişkiler sonrasında artış gösterdiği belirtildi. Bilindiği üzere ülkemizde LGBT ilişkileri artış göstermiş ve özellikle bu birleşmeler sonrasında HIV virüsünün hızlı bir şekilde yayıldığı belirtilmişti. Uzmanlar tarafından ise özellikle bu tür ilişkilerin mutlaka kontrollü yapılması ve bireylerin test yapmadan birbirleri ile cinsel ilişkiye girmemesi öneriliyor.

Kurulan kontrol bölgelerinde ise bireyler ücretsiz bir şekilde AIDS virüsüne sahip olup olmadıklarını kontrol ettirebilirler. Bu durum hem bireylerin hastalıklarını önlemekte hem de artmasını engellemektedir. Ayrıca tespit edilmesi halinde virüsün ortadan kaldırılması için erken tedaviler de başlatılmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim