AIDS Vakaları Artıyor

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
2 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cinsel yolla bulaşan ve ciddi sıkıntılara yol açan hastalıkların başında gelen AIDS, ülkemizde de sık sık yaşanmaya devam ediyor. Bilindiği üzere sağlık kuruluşları tarafından sürekli uyarı yapılmasına rağmen özellikle yasa dışı yollardan ilişkiye giren bireylerde çok fazla görülen AIDS hastalığı, hayati tehlikeler oluşturmaya devam ediyor. AIDS hastalığının bulaşıcı olması ve özellikle Türkiye çapında artması sonrasında da çeşitli sempozyumlar düzenlenmeye başlandı.

Yapılan araştırmalara göre Batı ülkelerinde AIDS hastalığının düşüş gösterdiği ve vatandaşların bilinçlendiği belirtilirken, ülkemizde bu durum her geçen gün artmaya devam ediyor. Bireylerin bilinçsiz bir şekilde cinsel ilişkiye girmesi ve özellikle son dönemde LGBT ilişkilerinin de artış göstermesi beraberinde hastalıkları arttırıyor.

LGBT Üyelerinin %80’inde Bulunuyor

Öte yandan Türkiye çapında yapılan araştırmalara göre AIDS hastalığının en çok LGBT üyeleri arasında yaşanılan ilişkiler sonrasında artış gösterdiği belirtildi. Bilindiği üzere ülkemizde LGBT ilişkileri artış göstermiş ve özellikle bu birleşmeler sonrasında HIV virüsünün hızlı bir şekilde yayıldığı belirtilmişti. Uzmanlar tarafından ise özellikle bu tür ilişkilerin mutlaka kontrollü yapılması ve bireylerin test yapmadan birbirleri ile cinsel ilişkiye girmemesi öneriliyor.

Kurulan kontrol bölgelerinde ise bireyler ücretsiz bir şekilde AIDS virüsüne sahip olup olmadıklarını kontrol ettirebilirler. Bu durum hem bireylerin hastalıklarını önlemekte hem de artmasını engellemektedir. Ayrıca tespit edilmesi halinde virüsün ortadan kaldırılması için erken tedaviler de başlatılmaktadır.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com