Kadın

Ahşap Parkeleri Parlatmanın Yolları

Zamana yenik düşerek çizilen, matlaşan ve rengini kaybeden parkeler evin tüm yapısını değiştirebilir. Evin zemini, diğer tüm dekorları ön plana çıkarmasıyla oldukça önemlidir. Bu nedenle evinde ilk günkü cazibeyi devam ettirmek isteyenler için hazırladığımız ahşap parke parlatma rehberi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Zemin Parlatmak için Ev Yapımı Tarif

Eğer zemin parlatmak için tarif arıyor, yani evinizi yine ev yapımı ürünlerle parlatmak istiyorsanız bunun da çözümü vardır. Bunun için ana malzeme olarak terabentin ve balmumu şeklinde iki yağlı malzeme kullanacağız. Bu karışım sayesinde ahşap mobilya parlatma da yapabileceğiniz eklemek gereklidir.

Çeyrek su bardağı rendelenmiş balmumunu bir tencere içine yerleştirin ve ocakta benmari usulüyle eritin. Sıvılaşan balmumu içerisine yarım su bardağı terebentini ağır ağır ilave etmeye başlayın. Karışım homojen bir hal alınca altını kapatıp ocaktan alın. Karışım oda sıcaklığına geldiğinde ağzı kapalı bir kaba alın ve iyice temizlediğinizden emin olduğunuz ahşap zemine karışımı dilediğiniz zaman uygulayın. Eğer kokusu sizi rahatsız ederse içerisinde esansiyel yağlarla hoş bir koku verebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu