Ahmet Hakan: 23 Haziran Seçimlerinde En Büyük Kaybeden HDP’ye Tarafsızlık Çağrısı Yapan Öcalan’dır

Son dönemlerinde çıkışları ile sık sık gündem olan Ahmet Hakan, bu defa 23 Haziran seçimleri ile ilgili yazdığı yazısıyla olay yarattı. Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısında 23 Haziran seçimlerinde en büyük kaybedenin HDP’ye tarafsızlık çağrısı yapan Abdullah Öcalan olduğunu söyledi. İstanbul’da dün yenilenen seçimlerde millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu büyük oy farkı ile İstanbul büyükşehir […]

24.06.2019 - 14:03
24.06.2019 - 14:04
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Son dönemlerinde çıkışları ile sık sık gündem olan Ahmet Hakan, bu defa 23 Haziran seçimleri ile ilgili yazdığı yazısıyla olay yarattı. Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısında 23 Haziran seçimlerinde en büyük kaybedenin HDP’ye tarafsızlık çağrısı yapan Abdullah Öcalan olduğunu söyledi.

İstanbul’da dün yenilenen seçimlerde millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu büyük oy farkı ile İstanbul büyükşehir belediye başkanı seçildi. Ahmet Hakan, Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında bugün seçim sonuçlarını değerlendirdi. Ünlü gazeteci AK Parti’nin kaybetmesinin nedenlerini de madde madde sıraladı.

Seçimin En Büyük Kaybedeni Öcalan

Ahmet Hakan yazısında seçimin en büyük kaybedenin Abdullah Öcalan olduğunu söyledi. Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran İstanbul seçimleri için HDP’ye tarafsızlık çağrısı yapmasını değerlendiren Ahmet Hakan, çıkan sonuca göre Öcalan’ın artık HDP tabanına egemen olmadığının ortaya çıktığını dile getirdi. Abdullah Öcalan’ın artık Kandil’e bile söz geçirmediğini söyleyen Ahmet Hakan, karizmasının fena çizildiğini ve bundan sonraki süreçte muhatap alınmasının da tehlikeye girdiğini söyledi.

Ak Parti Neden Kaybetti

AK Parti’nin 23 Haziran seçimlerini kaybetmesinin nedenleri de sıralayan Ahmet Hakan, bunun en büyük nedeninin seçimin yenilenmesinin haklı ve mağdur gerekçeleri olduğu konusunda halkı ikna edememeleri olduğunu yazdı. AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde çok az bir oy arkı ile kazanan Ekrem İmamoğlu’na Koskocaman bir mağdur sıfatı armağan ettiğini belirten Ahmet Hakan, 31 Mart seçimlerinde sandığa gitmeyen seçmenlerin 23 Haziran’da AK Parti’ye oy vereceği gibi bir yanılgıya düşündüğünü ifade etti. AK Parti’nin Saadet Partisi ile gereksiz bir cami polemiğine girdiğini belirten ve Saadet Partisi seçmenini kendisinden uzaklaştırdığını söyleyen Ahmet Hakan, son olarak Abdullah Öcalan kartının oynandığını ancak HDP ve kandil konusundaki sert tutumları ile çelişkiye düştüklerini dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim