Ahmet Davutoğlu’nun ekibi tarafından yayınlandığı iddia edilen videoda gazeteciler fişlendi

SETA raporu Türkiye gündeminde yerini korumaya devam ederken Ali Babacan ile birlikte yeni parti kurma hazırlıkları yapan Ahmet Davutoğlu'nun ekibi tarafından yayınlanan bir video tepki çekti. Yayınlanan videoda bazı gazetecilerin isimleri ve görüntüleri paylaşılarak hedef gösterildi.

10.07.2019 - 15:44
10.07.2019 - 18:11
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) raporu günlerdir Türkiye’nin gündemindeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Yayınlanan raporda bazı gazetecilerin fişlendiği iddia ediliyordu. “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” başlığı ile yayınlanan bu raporda gazetecilerin özgeçmişleri ve daha önce çalıştıkları kurumlarda liste halinde verilmişti. Henüz bu tartışmalar bitmeden Ahmet Davutoğlu’nun ekibi tarafından yayınlanan bir video gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medyada paylaşılan videoda iktidara yakın birçok gazeteci yalan haber ve iftira ile fişlendi.

Gazeteciler Hedef Gösterildi

Ahmet Davutoğlu’nun ekibi tarafından yayınlandığı iddia edilen videoda Barış Manço’nun “Ahmet Bey’in ceketi” şarkısı çalıyor ve bazı gazete kupürleri ile Hilal Kaplan, Süleyman Özışık, Berat Albayrak, Cem Küçük, Ertuğrul Özkök, Yiğit Bulut, Yılmaz Özdil gibi isimler hedef gösteriliyor. Sosyal medyada yayınlanan videoya bu gazetecilerin itibarsızlaştırılması yönünde bir çalışma yapıldığı şeklinde yorumlar geldi.

Fişleme Bitmiyor

Fişleme yönteminin çok eski zamanlarda kaldığı konuşulurken yeniden gündeme gelmesi herkesi şaşkına çevirdi. Bu videonun ardından yargısız infaz yapılarak insanların zan altında bırakıldığı ve etiketlendiği bir kez daha görüldü. Özellikle son dönemlerde yaptığı açıklamalarla Ak Parti iktidarını demokratiklikten uzaklaşmakla suçlayan ve yeni parti kurarak Türkiye’yi daha ileriye taşıyacağını vadeden Davutoğlu’nun ekibi tarafından paylaşılan bu video büyük tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları yayınlanan videonun ardından Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı bu partinin nasıl iktidara geleceğini merak ettiklerini söyledi. Ahmet Davutoğlu’nun başkalarını karalayarak iktidara gelmek çabalarının kendi ayağına sıkmak olduğu şeklinde yorumlarda yapıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim