Ahmet Davutoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine sert yanıt: Bugünlere bedel ödeye ödeye geldik

Parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Abdullah Gül ve Babacan’a yönelik söylediği 'Bedel ödeyecekler' sözlerine yanıt verdi. Davutoğlu açıklamasında, "Allah’ım bize 'bedel ödeyecekler' diyenlerin önünde bizi eğdirme" ifadelerini kullandı.

09.08.2019 - 19:51
09.08.2019 - 19:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yeni Parti kurma hazırlığı yapan Ahmet Davutoğlu Bugün memleketi Konya Taşkent’te önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve parti kurma hazırlığı içinde olan arkadaşları hakkında söylediği ‘Bedel ödeyecekler’ sözüne değinen Davutoğlu, “Allah’ım bu boynu eğdirme. Bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde bize boyun eğdirme” ifadelerini kullandı.

Biz bedel ödeyerek geldik

Başbakan Ahmet Davutoğlu memleketi Konya Taşkent’te yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine sert yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz ay AK Parti il teşkilatında yaptığı konuşmada yeni parti kurma hazırlığında olanlar için sert sözler söylemiş, “Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder” ifadelerini kullanmıştı. Memleketi Taşkent’te bir açıklama yapan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bu sözlerine atıfta bulunarak yanıt verdi. Bugüne kadar Allah’a hiç kimseye boyun eğdirmemesi için hep dua ettiğini belirten Ahmet Davutoğlu, “Allah bundan sonra da eğdirmesin. Kimsenin önünde eğdirmesin. Baskı yapanların, tehdit edenlerin, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde de eğdirmesin. Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz.“ diye konuştu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim