Ahmet Davutoğlu Hakkında Olay Yaratacak İddia: Benim Bir İrade Beyanım Olmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu arasında geçen sohbet güne damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni parti sorusuna Ahmet Davutoğlu, "Benim bir irade beyanım olmadı" şeklinde yanıt verdi.

09.07.2019 - 11:30
09.07.2019 - 11:33
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti’den istifa eden Ali Babacan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu arasında yapılan görüşmeye ilişkin bir köşe yazısı yazdı. Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini ve İstanbul seçiminin sonuçlarının konuşulduğunu iddia etti.

Parti Kuruyormuşsun

Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında yapılan telefon görüşmesinde Erdoğan’ın Davutoğlu’na, ‘Parti kuruyormuşsun’ diye sorduğunu ancak Ahmet Davutoğlu’nun bu soruya, ‘Benim bir irade beyanım olmadı’ yanıtını verdiğini yazdı.

Partide Çalışmayı Kabul Etmedi

Abdülkadir Selvi yazısının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu’ndan parti için çalışmalara katılmasını istediğini, ancak eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu isteğini kabul etmediğini söyledi. Kısa süre içerisinde konuşmanın yeni parti iddialarına geldiğini belirten Selvi, görüşmenin hiçbir şekilde sıcak bir görüşme olmadığını ifade etti. Selvi, yazısının devamında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 22 Nisan tarihinde yaptığı 14 maddelik açıklamayı hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuşmaları da sorduğunu dile getirdi. Ahmet Davutoğlu’nun bu soruya yanıtının daha önce görüşlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a beyan ettiğini söylemek olduğunu belirten Selvi, bu diyaloğun üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan parti sorusunun geldiğini ifade etti. Ramazan Bayramında geçtiği iddia edilen bu konuşma iddiaya göre Ahmet Davutoğlu’nun daha sonra cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendisini bayram için aradığını söylemesi ve karşılıklı olarak bayramın tebrik edilmesi ile sona eriyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim