Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Ahmet Davutoğlu Hakkında Olay Yaratacak İddia: Benim Bir İrade Beyanım Olmadı

Son Güncelleme:
 Ahmet Davutoğlu Hakkında Olay Yaratacak İddia: Benim Bir İrade Beyanım Olmadı

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AK Parti’den istifa eden Ali Babacan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu arasında yapılan görüşmeye ilişkin bir köşe yazısı yazdı. Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini ve İstanbul seçiminin sonuçlarının konuşulduğunu iddia etti.

Parti Kuruyormuşsun

Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında yapılan telefon görüşmesinde Erdoğan’ın Davutoğlu’na, ‘Parti kuruyormuşsun’ diye sorduğunu ancak Ahmet Davutoğlu’nun bu soruya, ‘Benim bir irade beyanım olmadı’  yanıtını verdiğini yazdı.

Partide Çalışmayı Kabul Etmedi

Abdülkadir Selvi yazısının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu’ndan parti için çalışmalara katılmasını istediğini, ancak eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu isteğini kabul etmediğini söyledi. Kısa süre içerisinde konuşmanın yeni parti iddialarına geldiğini belirten Selvi, görüşmenin hiçbir şekilde sıcak bir görüşme olmadığını ifade etti. Selvi, yazısının devamında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 22 Nisan tarihinde yaptığı 14 maddelik açıklamayı hatırlatarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuşmaları da sorduğunu dile getirdi. Ahmet Davutoğlu’nun bu soruya yanıtının daha önce görüşlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a beyan ettiğini söylemek olduğunu belirten Selvi, bu diyaloğun üzerine de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan parti sorusunun geldiğini ifade etti. Ramazan Bayramında geçtiği iddia edilen bu konuşma iddiaya göre Ahmet Davutoğlu’nun daha sonra cumhurbaşkanı Erdoğan’a kendisini bayram için aradığını söylemesi ve karşılıklı olarak bayramın tebrik edilmesi ile sona eriyor.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Elazığ’da maskesiz dışarı çıkma yasağı getirildi
27 05 2020 - 09:48
Hava ve demiryolu ulaşımı için biletler satışa sunuldu HES koduyla alınacak
25 05 2020 - 14:17
Cübbeli Ahmet Hoca namaz provokasyonu yapan Alparslan Kuytul’a tepki gösterdi
23 05 2020 - 19:38
Habertürk’te gaz çıkarma vakalarına yenisi eklendi! Veyis Ateş’in programında oldu
22 05 2020 - 10:26
İstanbul’dan çıkışlar için seyahat izni 3-4 Haziran tarihlerinde gelecek
22 05 2020 - 09:54
65 yaş ve üzeri seyahat izin belgesi başvurusunda 30 bin kişiye onay çıktı
21 05 2020 - 15:19