Ekonomi

Ağrı’da beklenen spor ürünleri fabrikası açılıyor, 9 – 10 bin kişi iş sahibi olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimler öncesinde 25 Mart tarihinde Ağrı’da düzenlediği miting sırasında müjdesini verdiği ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun temelini attığı 50 bin metrelik alana kurulan fabrika ağustos ayının sonunda bitiyor. Fabrikanın son durumu hakkında gazetecilere açıklama yapan Ağrı valisi Süleyman Elban, son dönemlerde tekstil kentin firmalardan büyük rağbet gördüğünü dile getirdi. Ağrı için uluslararası spor malzemeleri üreten bir firmanın fabrikasının da bu tesisler arasında bulunmasının çok önemli olduğunu belirten Elban, fabrika çalışmalarının hızlı bir şekilde ilerlediğini ve bitme aşamasına geldiğini söyledi. Fabrikanın tamamlanması durumunda ağustos ayının sonuna doğru teslim edeceklerini belirten Elban, daha sonra da 4. etap için çalışmaya başlayacaklarını dile getirdi.

9-10 bin kişiye iş imkanı

Bu fabrikanın tamamlanması ile birlikte yaklaşık 4 bini aşkın kişinin burada iş imkanı bulabileceğiniz söyleyen Vali Elban, spor firması için yapılan yeni yerinde devreye girmesi ile birlikte yaklaşık 9 – 10 bin kişinin iş sahibi olacağını söyledi. Vali Elban aynı zamanda bu istihdam rakamları 2 yıl içinde ulaşmayı planladıklarını dile getirdi.

Personel alımları başlayacak

Vali Elban açıklamasının devamında uluslararası Spor Mağazası için üretim yapacak olan firmaların personel eğitim sürecine başlayacağını belirterek, bu değiştirmek üzere bugünlerde ilk personellerin alınmaya başlayacağını söyledi. Firmanın ilk etapta 150 kişilik personel alımı yapacağını belirten Vali, 2 yıl içinde alınacaklar ile birlikte kişi sayısının 5 bine ulaşacağını ifade etti. Ağrı’nın sadece tekstile değil ilerleyen günlerde başka ürünlerle de anılmasını istediğini belirten Vali Elban, bu konuda gereken adımları atacaklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu