Vücuttaki Ağrılarınızı Hafifleten Baskı Noktaları

NAVİGASYONBoğaz Ağrısı için ÇözümKarın Ağrısı için ÇözümBurun Tıkanıklığı için Çözüm Diş Ağrısı için Çözüm Baş Ağrısı için ÇözümTansiyon için ÇözümMide Bulantısı için ÇözümPanik Atak için Çözüm Vücutta bulunan bazı kısımlar üzerinde baskı uygulamak ağrılar üzerinde rahatlatıcı etkiler göstermektedir. Farklı bölgelerin ağrıları için farklı noktalara bası uygulamak gerekmekte ve bunun için bedenimizi tanımak gereklidir. Ağrı hafifleten baskı noktaları […]

18.08.2018 - 23:39
20.08.2018 - 16:34
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Vücutta bulunan bazı kısımlar üzerinde baskı uygulamak ağrılar üzerinde rahatlatıcı etkiler göstermektedir. Farklı bölgelerin ağrıları için farklı noktalara bası uygulamak gerekmekte ve bunun için bedenimizi tanımak gereklidir. Ağrı hafifleten baskı noktaları hakkında bilgi almak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

ağrı kesici noktalar

Vücuttaki Ağrı Kesici Noktalar

Eksiye nazaran daha popüler bir hal alan alternatif yöntemler, birçok kişinin gündelik yaşamını mahveden sorunlara en kısa ve kolay yoldan çözüm olabiliyor. Hem psikolojik hem de fizyolojik rahatlama için masaj ya da akupunktur gibi yöntemlerde aslında ağrı kesici noktalar yüzyıllardır kullanılıyor. Siz de vücuttaki bu baskı noktalarını keşfederek büyük bir ilaç bulmuş olabilirsiniz.

Boğaz Ağrısı için Çözüm

Boğaz ağrısı sene içinde farklı nedenlerden en sık görülen ağrı türlerinden biridir. Bunun için kulakları kaşımak ilginç bir şekilde rahatlatıcı etki sağlamaktadır. Kulakların içinde bulunan sinirlerin uyarılmasıyla oluşan kas spazmları refleks yaratabilir ve böylece boğazdaki tahrişe bağlı ağrı istemsiz şekilde hafiflemektedir.

Karın Ağrısı için Çözüm

Sık yaşanan bir diğer sorun olan karın ağrısı için çözüm yine bası noktalarında saklı olabilmektedir. Eğer ağrı hafifse bu durumu yok etmek için karın bölgesine elin baş parmağıyla kuvvetlice vurmanız gerekmektedir. Bunu yapmak parmak uçlarındaki sinirlerin nefes alışverişini dengelemesini ve böylece stresten kaynaklanan hafif ağrıların geçmesini sağlamaktadır.

Burun Tıkanıklığı için Çözüm

Burun tıkanıklığına çözüm arayanların dilini kullanarak çözüm bulabileceğini bilmelerinde fayda vardır. Soğuk algınlığı gibi durumlarda yaşadığımız burun tıkanıklı için dili birkaç saniye boyunca damağa yapıştırıp beklemek yeterli olacaktır.

Bir diğer yöntem parmaklarla burun deliklerine birkaç saniye basılı tutup delikleri kapatmakla olacak, bu sayede burun içindeki muköz salgılanması azalacaktır.

Diş Ağrısı için Çözüm

En zor ağrılardan biri olarak bilinen diş ağrısı için elinizde bir küp buz tutarak beklemeniz yeterlidir. Buz baş parmak ve işaret parmağında bulunan sinir uçlarını uyararak dişe giden ağrı duyusunun azalmasını sağlayacaktır.

Baş Ağrısı için Çözüm

Gündelik yaşamın getirisi olan stres ve yorgunluğun vücuttaki karşılığı baş ağrısıdır. Baş ağrısına çözüm olarak elinizin başparmağına beş dakika kadar aralıksız baskı uygulamak gereklidir. Bu durum yine baş parmakta bulunan sinir sonlanmaları ve beynin gönderdiği ağrı hissiyle ilgilidir.

ağrı kesici noktalar

Baş Ağrısına Çözüm

Tansiyon için Çözüm

Tansiyonunun yükselmesi anında hızlı bir şekilde tansiyonu kontrol altına almak için hangi elinizi daha baskın şekilde kullanıyorsanız (sağlak/solak olarak) o elinize ait orta parmağı mümkün olduğunca sert şekilde bastırmak gereklidir. Bu çözüm yalnızca tansiyon değil, anksiyete krizlerinde de etkilidir.

Mide Bulantısı için Çözüm

Avucun orta kısmına masaj yapar hareketlerle dokunmak, mide bulanması ve kusma isteğini sonlandıracaktır. Avucun içindeki bölge mideyle alakalı duyuları direkt etkileyecektir. Masaj esnasında nefes alışverişlerini kontrol ederek rahatlamak daha etkili sonuçlar vermektedir.

Panik Atak için Çözüm

Panik atak krizleri için çözüm olarak ellerinizi kenetlemeniz yeterli olabilir. Kulağa oldukça ilginç gelse de olası panik atak halinde elleri birkaç dakikalığına birleştirerek durmak kan akışını düzenlemek için yeterli olabilmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim