Afganistan’da Kabil Üniversitesi’ne sınav yoğunluğu yaşandığı sırada bombalı araçla saldırı düzenlendi

Afganistan'ın Kabil Üniversitesi'nin girişinde sınav yoğunluğu yaşandığı sırada bombalı araçla saldırı düzenlendi. Gelen ilk bilgilere göre saldırıda 8 kişi hayatını kaybederken 33 kişi yaralandı.

19.07.2019 - 11:25
19.07.2019 - 15:51
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Afganistan’ın başkenti Kabil’de bulunan Kabil Üniversitesi’nin girişinde patlama meydana geldi. Kabil polisi tarafından yapılan açıklamada patlamanın üniversitenin girişinde sınav için sabah erken saatlerde gelen öğrencilere yönelik olduğu belirtildi. Daha önce araç içerisine yerleştirilen bomba öğrenciler sınava girmek istediği sırada uzaktan kumanda ile infilak ettirildi. Sağlık Bakanlığı sözcüsü Vahidullah Mayar yaptığı açıklamada olayda 8 vatandaşın hayatını kaybettiği ve 33 kişinin yaralandığını duyurdu. Henüz saldırıyı üstlenen bir örgüt olmadı.

Dışişleri Bakanlığı saldırıyı kınadı

Afganistan’ın Kabil kentinde meydana gelen patlamanın ardından Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak yaşanan saldırıyı kınadı. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama, Afganistan’da Emniyet Müdürlüğü binasının hedef alındığı terör saldırısında aralarında sivillerin de bulunduğu çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği ve yaralandığı belirtilerek Türkiye tarafından bu durumun büyük bir üzüntüyle karşılandığı ifade edildi. Açıklamanın devamında söz konusu terör saldırısının kınandığı belirtilirken saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve dost Afganistan hükümetine ve kardeş Afgan halkına başsağlığı dilendi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim