Adnan Oktar’ın Kardeşi Mete Oktar Sağlık Sorunları Nedeniyle Tahliye Edildi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik Temmuz 2018 tarihinde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan çetenin lideri Adnan Oktar'ın yakın akrabası olan Mete Oktar sağlık sorunları nedeniyle cezaevinden çıkarıldı. 2018 yılının Temmuz ayında Adnan Oktar suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulan Adnan Oktar'ın yakın akrabası 75 yaşındaki Mete Oktar, sağlık sorunları nedeniyle bir yokluğun ardından serbest bırakıldı. İki Kişi Daha Tahliye Edildi Sağlık sebepleri nedeniyle Mete Oktar’ın yanı sıra Ozan Süer ve Seyhun Şanda isimli iki kişinin daha serbest bırakıldığı ve denetimli serbestlik hükümlerinden faydalandırıldığı öğrenildi. Olayın Geçmişi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile kamuoyunda Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar ve grubuna yönelik geçtiğimiz yıl Temmuz ayında bir operasyon düzenlenmiş ve aralarında örgüt lideri Adnan Oktar'ın da bulunduğu 168 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar tutuklanırken 2. dalga operasyon gerçekleştirilmiş ve 7 kişi daha tutuklanmıştı.

06.07.2019 - 11:04
06.07.2019 - 11:04
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

2018 yılının Temmuz ayında Adnan Oktar suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulan Adnan Oktar’ın yakın akrabası 75 yaşındaki Mete Oktar, sağlık sorunları nedeniyle bir yıl süren tutukluluğun ardından serbest bırakıldı.

İki Kişi Daha Tahliye Edildi

Sağlık sebepleri nedeniyle Mete Oktar’ın yanı sıra Ozan Süer ve Seyhun Şanda isimli iki kişinin daha serbest bırakıldığı ve denetimli serbestlik hükümlerinden faydalandırıldığı öğrenildi.

Olayın Geçmişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile kamuoyunda Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar ve grubuna yönelik geçtiğimiz yıl Temmuz ayında bir operasyon düzenlenmiş ve aralarında örgüt lideri Adnan Oktar’ın da bulunduğu 168 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar tutuklanırken 2. dalga operasyon gerçekleştirilmiş ve 7 kişi daha tutuklanmıştı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim