Haber

Adana’da metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle 1 kişi daha yaşamını yitirdi

Adana Yüreğir Devlet Hastanesi’ne metil alkol zehirlenmesi şüphesi ile dün öğle saatlerinde kaldırılan  V.Y., acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından yoğun bakıma alınarak tedavi altına alındı. Ancak yoğun bakıma kaldırılan 65 yaşındaki V.Y., doktorların bütün çabasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yaşlı adamın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Adana’da 5 kişi öldü

Adana’da metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılan 3 kişiden 2’si hayatını kaybetmiş 1 kişi ise tek gözünü kaybetmişti. Metil alkol zehirlenmesi nedeniyle Adana şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ceyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2 kişi de yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti. Dün de yaşanan ölümünün ardından Adana’da metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5’e yükseldi.

20 günde 14 ölüm

Mersin’de son 20 gün içerisinde metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvuran 31 kişiden 8’i, Niğde’de ise 1 kişi hayatını kaybetti. Adana’da hayatını kaybeden 5 kişi ile birlikte 3 ilde toplam 14 kişi metil alkol zehirlenmesi nedeniyle yaşamını yitirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu