Adana’da metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi

Adana'nın Ceyhan ilçesinde metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan ve akraba oldukları öğrenilen 5 kişiden biri daha hayatını kaybetti. 15 günde Mersin, Adana ve Niğde'de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi.

12.07.2019 - 21:24
12.07.2019 - 21:24
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Adana’nın Ceyhan ilçesinde birlikte alkol aldıktan sonra rahatsızlanan 5 kişi yakınları tarafından Ceyhan Devlet Hastanesi ve kentte bulunan özel hastaneye kaldırıldı. Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan hastalardan 31 yaşındaki D.Ö.K. doktorların bütün çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden hastanın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Akraba oldukları öğrenilen diğer 4 kişinin ise hastanede tedavileri devam ediyor.

Adana’da 4 kişi oldu

Adana’da 3 gün önce metil alkol zehirlenmesi nedeniyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 2 kişi hayatını kaybetmiş 1 kişi ise tek gözünü kaybetmişti. Adana Şehir Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan bir kişi de 3 gün önce yine metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle yaşamını yitirmişti. Adana’da metil alkol zehirlenmesinden hayatını kaybedenlerin sayısı bu ölümle birlikte 4’e yükseldi.

Mersin, Niğde ve Adana’da 13 kişi öldü

Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle ölümler ilk olarak Mersin’de 15 gün önce başlamıştı. Mersin’de 15 gün içerisinde 31 kişi metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurmuş ve 8 kişi hayatını kaybetmişti. Niğde’de ise 1 kişi metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle ölmüştü. Adana’da 4 kişinin metil alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetmesi ile birlikte 3 ilde hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim