Haber

Adana’da metil alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi

Adana’nın Ceyhan ilçesinde birlikte alkol aldıktan sonra rahatsızlanan 5 kişi yakınları tarafından Ceyhan Devlet Hastanesi ve kentte bulunan özel hastaneye kaldırıldı. Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alınan hastalardan 31 yaşındaki D.Ö.K. doktorların bütün çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden hastanın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Akraba oldukları öğrenilen diğer 4 kişinin ise hastanede tedavileri devam ediyor.

Adana’da 4 kişi oldu

Adana’da 3 gün önce metil alkol zehirlenmesi nedeniyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 2 kişi hayatını kaybetmiş 1 kişi ise tek gözünü kaybetmişti. Adana Şehir Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan bir kişi de 3 gün önce yine metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle yaşamını yitirmişti. Adana’da metil alkol zehirlenmesinden hayatını kaybedenlerin sayısı bu ölümle birlikte 4’e yükseldi.

Mersin, Niğde ve Adana’da 13 kişi öldü

Metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle ölümler ilk olarak Mersin’de 15 gün önce başlamıştı. Mersin’de 15 gün içerisinde 31 kişi metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurmuş ve 8 kişi hayatını kaybetmişti. Niğde’de ise 1 kişi metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle ölmüştü. Adana’da 4 kişinin metil alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetmesi ile birlikte 3 ilde hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu