Adana ve İzmir merkezli çok sayıda ilde FETÖ operasyonu: Toplam 53 şüpheli hakkında gözaltı kararı var

Terör örgütü FETÖ’ye yönelik Adana merkezli 7 ilde yürütülen soruşturma kapsamında 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen başka bir soruşturmada ise 20'si muazzaf 23 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

30.07.2019 - 8:12
30.07.2019 - 11:22
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında il emniyet müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü FETÖ ile irtibatlı oldukları iddia edilen kişilere yönelik soruşturma başlattı.

30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi

Soruşturma kapsamında 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi. Gözaltı kararı verilen 30 şüpheli arasında meslekten ihraç edilen polis memurlarının da olduğu öğrenilirken, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Gözaltına alınan bazı şüphelilerin sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürüleceği öğrenildi.

İzmir merkezli operasyon

Diğer yandan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen başka bir FETÖ soruşturması kapsamında ise aralarında 20 muvazzaf askerin de bulunduğu 23 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Polis ekipleri şüphelilerin gözaltına alınması için çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim