Haber

Adana ve Ankara’da yüzlerce polisin katılımı ile eş zamanlı sahte içki operasyonu düzenlendi

Ankara Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık suçlarıyla mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gece saatlerinde Sakarya Caddesi’nde bulunan 76 iş yerine 100 ekip ve 400 personelin katılımı ile eş zamanlı baskınlar düzenlendi. İş yerlerinde arama yapan ekipler 10 iş yerine yasal işlem uyguladı. Aynı zamanda operasyon sırasında Tarım Ve Orman Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, maliye ve Halk Sağlığı görevlileri tarafından söz konusu iş yerlerine toplam 240 bin lira para cezası uygulandı.

560 şişe içkiye el konuldu

Operasyon düzenlenen işyerlerinde yapılan aramalarda 560 şişe içki ele geçirildi. Söz konusu mekanlarda görevli olduğu tespit edilen 19 kişi hakkında ise yasal işlem gerçekleştirildi. Ekipler tarafından denetimlerin halk sağlığını korumak için yapıldığı vurgulanırken, mekanlarda bulunanlar polislere alkışlayarak destek verdi.

Adana’da sahte içki operasyonu

Son dönemlerde metil alkol zehirlenmesi nedeniyle ölümlerin yaşandığı Adana’da da gece saatlerinde kaçak içki ve sahte içki ile mücadele kapsamında 300 polisin katılımıyla 60 adrese eş zamanlı olarak baskın düzenlendi. Düzenlenen operasyon kapsamında söz konusu adreslerde 238 şişe sahte içki ele geçirilirken 28 şişe metil alkole de el konuldu. Operasyon kapsamında 9 iş yerine 17 bin 700 lira idari para cezası uygulandığı öğrenildi. Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri son bir ayda kent genelinde 4 kişinin Mersin’de 8 kişinin bir kişinin sahte alkol yüzünden hayatını kaybetmesi ve çok sayıda vatandaşın da kısmı görme kaybı yaşanmasına neden olan metil alkol tehdidine karşı çalışmalarını sürdürüyor. Diğer yandan gece saatlerinde düzenlenen baskında adreslerde yapılan aramalarda 915 paket gümrük kaçağı sigara, 96 av tüfeği ve 1120 cinsel uyarıcı hap ele geçirildiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu