Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru personel alımı evrak listesi ve başvuru şartları: boy, kilo, mesleki gereklilikler

Adalet Bakanlığı 2019 yılı planlamasına göre CTE bünyesine 6 bin 126 infaz koruma memuru görevlendireceğini söylemişti. Bu görevlendirme için Temmuz ayında ilk ilan yayımlandı ve başvurular toplandı. Bugün ise Adalet Bakanlığı, CTE için yapılan başvuru sonuçlarını geçtiğimiz vakitlerde açıklandı. Şimdi sıra CTE bünyesine İnfaz Koruma Memuru olarak başvuru yapan adayların başvuru evraklarını hazırlamaya geldi. 

03.08.2019 - 12:52
04.08.2019 - 13:38
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İl Adliyelerinin internet sitesi üzerinden açıklanan sonuçlar neticesinde ilanlara başvuruda bulunan ve ikinci aşamaya geçen adayların kimler olduğu belirlendi. Başvuru aşamasını başarılı bir şekilde aşıp sağlık testlerinin yapılacağı ikinci aşamaya geçen adaylar tüm her şey bittikten sonra evrak teslimi yapacaklar.

Sağlık testlerinde dikkate alınacak boy ve kilo şartı

İnfaz Koruma Memuru olmak isteyen adayların yerine getirmeleri gereken boy ve kilo şartı bulunuyor. Bu şartlar kadın ve erkek adaylar için farklılık gösterirken bakanlığın resmi sitesinde yayımlanan başvuru kılavuzunda bu konu şu şekilde belirtilmiş;

Erkek adaylar için boy şartı 170 cm, kadınlar için ise 160 cm olarak belirlenmiş. İlanlarda ayrıca her iki taraf için kilo şartı da bulunuyor. Burada da boy ile ilgili bir orantı yapılıyor. Boyun son iki hanesinde yer alan rakamdan 13 kilo fazla yada 17 kilo eksik olabilir. Yani, 175 cm boyunda olan birisinin kilosu en fazla 75+13 =88 olabilir. Yine 75-17=58 kilodan az olmaması gerekiyor.

İKM sağlık, boy ve kilo testi 5 Ağustos tarihinden itibaren başlayacağı duyuruldu. Adaylar bu test için başvuru yaptıkları il adliyesinin resmi internet sitesini takip etmesi gerekiyor. Ayrıca hazırlamanız gereken başvuru evraklarının listesine ulaşmak için de aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İNFAZ KORUMA MEMURLUĞU İÇİN GEREKEN BAŞVURU EVRAKLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim