1. HABERLER

  2. HABER

  3. Adalet Bakanlığı 17 Çözümleyici Alımı İçin Başvurular 19 Temmuz'da Sona Erecek
Adalet Bakanlığı 17 Çözümleyici Alımı İçin Başvurular 19 Temmuz'da Sona Erecek

Adalet Bakanlığı 17 Çözümleyici Alımı İçin Başvurular 19 Temmuz'da Sona Erecek

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanına göre Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde görevlendirilmek üzere çözümleyici alınacak. Adalet Bakanlığı çözümleyici alımı için başvurular 19 Temmuz 2019 tarihine kadar sürecek. Alım yapılacak personel sayısının 17 olduğu açıklanırken, Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sayfası üzerinden alım ilanına ilişkin detaylar paylaşılmıştı.

A+A-

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan 17 çözümleyici alımı ilanı için başvuruların 19 Temmuz 2019 tarihinde sona ereceğini öğrenildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatı Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilecek personellerin, 2018 KPSS B grubu puan sırasına konulmak suretiyle istihdam edileceği belirtilmişti. Ayrıca bakanlık açıklamasında, alım yapılacak her bir grup için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 10 katı kadar aday arasından bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınavda başarı sırasına göre yerleştirme yapılacağı belirtilmişti.

Adalet Bakanlığı Çözümleyici Alımı İçin Mezuniyet Şartı

Adalet Bakanlığı çözümleyici alımı için başvuru yapmak isteyen adayların ilgili fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği ve elektrik elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Ayrıca Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki Yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar da Adalet Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapabilecekler.

Genel Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan 17 sözleşmeli personel alımı için adaylardan istenen genel başvuru şartlarında ise ilk olarak 657 sayılı devlet memurları kanununun 48’inci maddesinde belirlenen genel şartları taşımak aranıyor. Adalet Bakanlığı'nın personel alımı ilanı sadece lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Başvuru yapan adayların güvenlik ve arşiv soruşturmalarının olumlu sonuçlanması gerekiyor. Adaylardan 2018 yılında KPSSP3 sınavına girmiş olmaları ve bu sınavdan en az 60 puan almış olmaları şartı aranıyor. Adalet Bakanlığı personel alımı başvurusu yapacak olan adayların yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavından İngilizce dilinden en az D düzeyinde puan almış olmaları gerekiyor. Adayların Java programlama dili ve diğer programlama dillerinden en az 2 tanesini bilmeleri ve bunu belgelemeleri de şart.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Adalet Bakanlığı çözümleyici alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar adalet.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru formunu temin ederek başvuru ile ilgili işlemlerini tamamlayabilecek. Bakanlık tarafından başvuru işlemleri ile ilgili daha önce yapılan duyuruda formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması istenmişti. Başvuru sahibinin bilgisayar üzerinde formu doldurarak çıktı alması ve imza atması gerekiyor. 5 Temmuz 2019 tarihinde başlayan başvuru işlemleri 19 Temmuz 2019 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek. Adaylar başvuru formunu şahsen ya da başvuru işlemleri sona erdiği tarihe kadar ulaşacak şekilde Adalet Bakanlığı'na teslim edecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.