Haber

Adalet Bakanı Sosyal Medyadan Duyurdu, Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı Yapacak

Uzun süreden beri merakla beklenen Adalet Bakanlığı personel alımı ilanının detayları belli olmaya başladı. Daha önce de yapılan açıklamalardan Adalet Bakanlığı 15 bin personel alımı yapacak kanısına ulaşılmıştı. Bu konuda en detaylı bilgileri Abdülhamit Gül sosyal medya hesabından verdi. Adalet Bakanlığı 15 bin sözleşmeli memur alımı ne zaman yapılacak ve genel şartlar neler, haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Açıklama, bakanlığın resmi internet sitesinden ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün şahsi Twitter hesabından yapıldı. Adalet Bakanlığı’na 2018 yılı içinde 15 bin memur alımı yapılacağının belirtildiği açıklamada, alınacak olan personelin Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirileceğine değinildi. Ayrıca açıklamada, Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için 24 unvan bulunduğu da belirtildi.

BAKAN GÜL, SOSYAL MEDYA HESABINDAN AÇIKLADI

Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Adalet Bakanı Gül, teşkilatı güçlendirmek için 15 bin gence iş imkanı sağlandığını belirterek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Adalet Bakanı Sosyal Medyadan Duyurdu, Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı Yapacak

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI AÇIK POZİSYONLAR

Adalet Bakanlığı memur alımı 2018 açık pozisyonlar da bu açıklama ile belli oldu. Alım yapılacak pozisyonlar, İnfaz ve koruma memuru (Gardiyan), mübaşir (adliyelerde görev almak üzere), Katib, (ceza evi katibi-adliyelerde zabıt katibi, icra katibi), sosyal çalışmacı, psikolog, sağlık memuru, şoför, teknisyen, ve mühendis.  Başvuru yapmak isteyen adaylar, ilanlara ve detaylara Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilir. Bakanlık ilana çıktıkça detayları ve ilanları sizinle sitemizden paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu