Adalet Bakanı Gül’den Pendik’te Yaşanan Olaya Tepki: Kimse Kendini Yetkili Merciler Yerine Koymasın

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Diyarbakır'da Bölge Adliye Mahkemesi'nin kurulmasına ilişkin açıklamalar yaptı. Adli yılda Diyarbakır'da yeni bir yargı merkezinin açılışının yapılacağını belirten Gül, yaşanan gelişmelerden sonra Diyarbakır'ın daha büyük bir cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

09.07.2019 - 18:12
10.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Adalet bakanı Abdülhamit Gül bazı temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gitti. Bugün tarihi İçkale’de bulunan Valilik makamını ziyaret eden Gül, burada önemli açıklamalar yaptı. Diyarbakır’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Gül, Diyarbakır’ın kadim medeniyetin önemli bir merkezi olduğunu dile getirdi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, açıklamasının devamında Diyarbakır halkının her zaman hem ülke hem de bölgeye çok büyük değer kattığını belirterek, Diyarbakır’da Bölge Adliye Mahkemesi’nin hizmete girmesi çerçevesinde gelinen noktayı görmek için kente geldiğini, yargı mensupları, avukatlar ve vatandaşlarla bir araya geleceğini söyledi.

Diyarbakır Yargı Merkezi Haline Gelecek

Diyarbakır’da yapılan çalışmaları ilgili kişilerle yerinde görmek istediğini belirten Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yeni adli yılın başlaması ile birlikte Diyarbakır’ın bir yargı merkezi ve hatta daha büyük bir cazibe merkezi haline geleceğini dile getirdi. Devam eden çalışmalarla ilgili eksiklikleri ve bu konuda gelinen noktayı beraberindekilerle birlikte göreceklerini ifade eden Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarının da Diyarbakır’daki mahkemenin bu yıl hizmete alınması noktasında büyük desteklerinin olduğunu ifade etti. Bakan Gül’ün ziyaretinden oldukça mutlu olduğunu dile getiren Vali Güzeloğlu da, Adalet bakanına ağırlamaktan büyük bir Onur duyduklarını belirterek, kendileri için Ziyaretin son derece önemli olduğunu ifade etti. Vali Güzeloğlu açıklamasının devamında daha Bölge Adliye Mahkemesi’nin kurulmasının Diyarbakır ve bölge için çok önemli olduğunu belirterek, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e teşekkür etti.

Pendik’te Hamile Kadının İçinde Bulunduğu Araca Saldırı

Pendik’te içinde hamile kadının bulunduğu araca düzenlenen saldırı hakkında da konuşan Abdülhamit Gül, hamile kadının araç içerisinde yaşadığı bu olayı hiçbir vicdanın kabul edemeyeceğini dile getirdi. Olayla ilgili olarak yargı makamlarının gerekeni yaptığını belirten Gül, Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu ve kimsenin kendisini yetkili merciiler yerine koyması gerektiğini söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim