Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den KHK açıklaması

15 ve 16 Temmuz tarihlerinde sokağa çıkan sivillere yargı muafiyeti getiren düzenleme sonrasında Gül açıklamalarda bulundu.

26.12.2017 - 15:20
26.12.2017 - 15:20
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Adalet Bakanlığı’ndan yeni çıkan KHK ile ilgili olarak yeni bir açıklama geldi. 15 ve 16 Temmuz tarihlerinde sokağa çıkan sivillere yargı muafiyeti getiren düzenleme sonrasında Gül yaptığı açıklamada bundan sonraki tarihlerin bu kapsama girmeyeceğini ve düzenlemenin yeni olmadığını ve sadece buna sivillerin eklendiğini ifade etti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül önceki günlerde çıkan yeniş KHK sonrasında birbirinden çarpıcı yorumlarda bulundu. KHK’nın yanlış anlaşıldığını söyleyen Gül, sivillere göre gelen yeni düzenlenmenin zaten önceden de var olduğunu bunun üzerinde sadece ufak bir düzeltmeye gidildiğini belirtti.

Abdulhamit Gül’den Açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Milis yorumları aslında tamamen yersiz. Bazı insanlar bu kanunu yanlış yorumluyorlar. Buradaki esas aslında sadece 15 ve 16 Temmuz’dan ibarettir. Diğer günleri kapsamamaktadır. Buradaki amaç terör eylemidir.” dedi. Bakan Gül, 696 sayılı KHK’daki 121. maddenin 15 ve 16 Temmuz 2016 günlerini kapsadığını belirterek, “Şu anda darbe zaten sona erdi ve devam etmiyor. 15 Temmuz’da askeri darbe vatandaşlarımızın duyarlı hareketleri sonucunda bastırılmıştır. Zaten kanunda adı geçen maddede de bastırılması kapsamında diye yazıyor. Bizler bunları yanlış yorumlayarak başka yerlere çekmeyelim.” ifadelerini kullandı.

Bakan Gül, “Tek tip kıyafet konusunu da zaten ele aldık. Bununla ilgili yasa yakında çıkacak. Darbeciler için badem renginde bir tulum, diğer terör örgütleri için de gri renkte elbise olacak. Ancak bu karar cezaevlerinde uygulanmayacak. Güvenlik anlamında bazı ülkeler de bu uygulamaları zaten gerçekleştiriyorlar.” yorumlarını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim