Haber

Açlık Otu Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kendinizi ne zaman yorgun ya da halsiz veya hasta hissettiniz bitki çaylarını sığınıyor ya da zayıflamak için yine bitkilerden yardım alıyorsanız şu anda en doğru yerdesiniz.  Birçoğumuz Belki de bugüne kadar Adını bile duymadık ama biraz sonra size bu mucize Bitki ile tanıştıracağız.  Hem adı hem de görüntüsü oldukça ilginç olan bu bitki Açlık otu. .

Açlık otu nedir,  Nasıl kullanılır? Açlık otunun faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız sizi de aşağıya doğru alalım.

Açlık Otu Nedir?

Açlık otu Aslında Afrika kökenli bir bitkidir ülkemizde ise deve gözü otu,  Erkek sinameki gibi isimlerle bilinmektedir.  Yüzlerce yıl boyunca faydaları yüzünden çok kullanılan ve tedavi ettiği söylenen bu ot, Gerçekten de sinameki bitkisi ne benzerlik göstermektedir.  Açlık otu,  Özellikle son yıllarda çok popüler hale gelen doğal bitkilerden biri oldu.  Adının farklı olduğu kadar görüntüsü de farklı olan bir bitki anlayacağınız üzere zayıflama konusunda oldukça etkili.  Hatta çok eski yıllardan bu yana doğal Müshil olarak kullanıldığı da iddia ediliyor.

Açlık Otunun Faydaları

Açlık otu nedir artık öğrendiğimize göre Onun bize ne gibi faydaları var Gelin ona bakalım.  Eminiz ki birçoğunuz açlık otunun faydalarını öğrenince hemen kullanmak isteyeceksiniz.

Doğal Müshil olarak bilinen Açlık otu,   Kabızlık sorunu için birebirdir.

Vücutta yağ yakımını hızlandırdığı bilinmektedir.

Tokluk hissi veren Açlık otu gereksiz ara öğün yemekten de sizi kurtarır.

Doğru ve ölçülü tüketilmesi durumunda açlık otunun sindirim ve boşaltım sistemleri üzerinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir.

Gaz sancılarına ve hazımsızlığa iyi gelir.

Açlık otu metabolizmayı hızlandırır Bu sayede kilo verme sürecine katkı sağlar.

Bağırsak florasını iyileştirdiği bilinmektedir.

Açlık otunun tansiyon üzerinde düzenleyici bir etki oluşturduğu da iddia ediliyor.

Açlık Otu Nerelerde Bulunur?

Aslında Afrika kıtasında yetiştiği bilinen Açlık otu,  Son yıllarda çok popüler olduğu için ülkemizde de bulmak mümkün.  Güvenilir aktarlardan alabileceğiniz gibi açlık otunu organik ürünler satan Online Alışveriş sitelerinde de bulmak mümkün.

Açlık Otu Nasıl Kullanılır?

Nedir, ne değildir ve açlık otunun faydalarını öğrendiğimize göre o halde açlık otunun nasıl kullanılacağını bakmanın zamanı geldi.  Açlık otu en çok sayıda çayı demlenerek kullanılıyor.  İsteyenler hemen tarifimize bakabilir ve kendilerini harika bir zayıflama çayı demleyebilir.

Malzemeler:

10 adet Açlık otu

Bir su bardağı içme suyu.

Yapılışı:

Bir su bardağı içme suyunu güzelce kaynatın ve daha sonra kenara alın.  Bir cezve ya da başka bir barda aktardığınız sıcak suyun içine açlık otunun atın ve bu şekilde yaklaşık 6 dakika kadar demlenmesini bekleyin.  Daha sonra suyun içinden açlık otunu çıkartın ve bir sürü olunmasını bekledikten sonra tüketin.

Kahvenin içine ilave ederek açlık otunun tüketmenin mümkün olduğu da söylenmektedir.  İsterseniz değişik bir yöntem olsa da bunu da deneyebilirsiniz.

Açlık Otu Zayıflatır Mı?

İşte asıl merak edilen sorunun yanıtına geldik,   Açlık otu zayıflatır mı?  Bildiğiniz üzere hiçbir şey tek başına zayıflama ya da kilo vermeye yeterli gelmiyor.  Elbette açlık otunun zayıflamaya üzerinde bir etkisi var fakat bölgesel zayıflama konusunda ondan bir şey beklemem elinizde yarar var.  Açlık otu toplam 1 kilo kaybı olduğu doğru fakat bunun en önemli nedeni ise bağırsakların hızlı çalışmasına destek olarak doğal bir Müshil etkisi göstermesi.  Yukarıda size verdiğimiz çay tarifi ile açlık otunun bu etkisinden kolayca yararlanabilirsiniz.  Fakat uzmanlar zayıflamak adına bu bitkileri kullanırken günde bir fincanı geçmeyecek şekilde tüketmeyi öneriyor.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise bu çayı en fazla bir hafta boyunca her gün içmek daha sonra en az bir hafta ara vermeniz gerekiyor.

Açlık Otunun Yan Etkisi ya da Zararı Var Mı?

Açlık otu hakkında hemen hemen aynı şeyi öğrendiğimize göre en önemli ve son kısmı geçmenin zamanı geldi.  Faydalarını sıraladık ama unutmamanız gereken bir şey var ki Açlık otu vücutta bazı yan etkileri de neden olabiliyor.  Açlık otunun zararları var mı yan etkileri neler sorusunun yanıtını öğrenmeden asla tüketmeye başlamayın deriz.

Başta da belirttiğimiz gibi kendisi doğal bir Müshil etkisi gösteriyor Bu nedenle aşırı tüketmek bağırsakların fazla çalışmasına ve buna bağlı olarak sık ishal sorun yaşamanıza neden olabilir.

Açlık otunun yine bu özelliği uzun süre kullanmanız durumunda bağırsak tembelliğine de neden olabiliyor.  Bağırsak florasının kalıcı bir hasar görmemesi için mutlaka ölçülü şekilde Açlık otu tüketmeniz de büyük önem var.

Vücudumuz üzerinde Açlık otu gibi birçok etki gösteren bir bitkiyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.  Doğal yollardan vücudunuza fayda sağlamak isterken zarar vermemeye dikkat etmenizde yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu