Dizi Fragmanları

Acının Üzerinde Bir Yapım: “Şahsi Meselemiz” Filminin Hatay’ın Enkazlarında Çekilmesine Tepki Yağdı!

6 Şubat günü meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş merkezli depremler tüm Türkiye’nin yüreğinde derin bir yara açtı. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği 11 il içinde en ağır hasarı alan şehir ise Hatay oldu. Hatay’da yaşanan o acı dolu anları konu alacak olan ‘Şahsi Meselemiz’ adlı sinema filmi ise sosyal medyada ağır eleştirilerin hedefi oldu.

6 Şubat Pazartesi… Bu tarih maalesef ki en acı şekilde kazındı hafızalarımıza! Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçele merkezlerinde yaşanan iki deprem büyük bir felakete yol açtı.

Yaşanan büyük depremlerin ardından Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Adana, Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa gibi illerimizi harabeye döndü.

Pek çok şehrin yerle bir olduğu depremlerde bilanço öyle ağır oldu ki… Anlatacak kelimelerimiz bile yok. Yaşanan korkunç afet 50 binden fazla canımızı aldı bizden.

Hiçbir zaman unutamayacağımız karelerin yüreğimize işlediği Kahramanmaraş depremlerinin yaralarını sarmaya çalıştığımız, acımızın hala dün gibi taze olduğu bu günlerde aldığımız bir haber gündem oldu.

Meydana gelen depremin hikayesini beyazperdeye aktarmaya hazır olanların varlığı öğrendik. H

Yönetmen koltuğunda Gürsel Ateş’in oturduğu, yapımcılığını ise Bülent Durgun’un üstlendiği “Şahsi Meselemiz” adlı yapımın çekimleri geçtiğimiz Hatay’da başladı.

Oyuncu kadrosunda Cezmi Baskın, Uğur Çavuşoğlu, Ömer Ahmet, Hilal Anay ve Emre Özmen gibi isimlerin bulunduğu film kısa sürede dikkat çekti.

Yaklaşık bir ay içerisinde çekimlerinin sona ermesi planlanan Şahsi Meselemiz adlı filmin galasının da felaketin yaşandığı 6 Şubat’ta yapılacağı ifade edildi.

Çekimlerin ilk gününde platoya gelen Hatay Valisi Mustafa Masatlı, “Depremde yaşananların sonraki nesillere doğru aktarılması için sanat camiasının bu işe dahil olması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

Masatlı, ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Hatay ili için ‘benim şahsi meselem’ demişti. Bugün de ‘Şahsi Meselemiz’ filminin ilk çekim günü. Çekilen filmle bu felaketin ne kadar büyük olduğunu ve böylesi bir felaketten kurtulup da tekrar normale dönmeye çalışan bu milletin yaşadıklarını gösterecekler’ ifadeleriyle öne çıktı.

Enkaz kentin sokaklarının film platosuna dönüşmesi ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu. Yapımcı Durgun’un “Filmi çekmek için 7.5 aydır hazırlanıyoruz” açıklaması ise eleştirileri alevlendirdi.

👇👇

Sizin konu hakkındaki düşüncelerinize de merak ediyoruz…

Buyurun yorumlara…

Kaynak: https://onedio.com/haber/acinin-uzerinde-bir-yapim-sahsi-meselemiz-filminin-hatay-in-enkazlarinda-cekilmesine-tepki-yagdi-1183354

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu