Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

Açık Kapı 400 TL Bayram harçlığı iddiaları asılsız çıktı

Son Güncelleme:
 Açık Kapı 400 TL Bayram harçlığı iddiaları asılsız çıktı

Açık Kapı 400 TL Bayram parası nasıl alınır? Ramazan Bayramı yavaş yavaş yaklaşırken son günlerde sosyal medyada herkes bu sorunun yanıtını araştırıyor. 400 TL bayram yardımı yapılacağı iddiası sosyal medyada gündem olurken İçişleri Bakanlığından da 400 TL yardım konusunda açıklama geldi. acikkapi.gov.tr adresinden yapılacak başvuruların sonuçlarına göre daha önce sosyal yardım parası almayan herkese 400 TL ve çocuklar için de 100 TL Bayram harçlığı dağıtılacak iddialarının  asılsız olduğu bildirildi. Açık kapı para yardımı başvurusu nasıl yapılır ve yardımın detayları ile ilgili bilgiler haberimizin devamında…

Açık kapı 400 TL bayram parası nasıl alınır sorusunun yanıtı bugün en çok arananlar listesine girdi. Sosyal medya kullanıcıları genellikle açık kapı para yardımı Bayram harçlığı var mı sorusunun yanıtını ararken daha önce de sosyal yardım almamış vatandaşlar için para verilecek iddiaları sosyal medyada gündeme gelmişti. Peki açık kapı 400 TL yardım ve Bayram harçlığı var mı? Açık kapı 400 TL Yardım almak mümkün mü?

Açık kapı 400 TL bayram parası alınır mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre emeklilere 1000 TL yardım alan vatandaşları hariç geri kalan vatandaşlara sigortalı ya da sigortasız olduğuna bakılmadan 400 TL ve çocuklar için 100 TL Bayram harçlığı verilecek iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Sosyal medyada 400 TL yardım iddiası dolanmaya devam ediyor

Dün gün içerisinde birçok sosyal medya kullanıcısı daha önce yardım almayan vatandaşlara 400 lira Bayram harçlığı verilecek iddialarını gündeme getirdi.  Sosyal medyada iddiaların yoğun olarak konuşulması üzerine İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak açık kapı birimleri üzerinden sosyal yardım dağıtıldığı yönünde bir iddia olduğunu belirtti ve bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Ayrıca bakanlıktan yapılan açıklamada sosyal medyada bu şekilde asılsız paylaşımlar yapanlara hakkında siber suçlarla mücadele birimlerinin gerekli takibi yapmakta olduğu ve yapılacak tespitler üzerine gerekli suç duyurularında bulunacağı bildirildi.

Açık kapı nedir?

Açık kapı nedir sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından çok merak ediliyor. Bu uygulamada vatandaşlar yardımı almak için başvuruda bulunabiliyor ancak başvuruların bazı kriterleri yardımların bazı şartları oluyor. Bu nedenle açık kapı uygulamasına giderek yardım isteyen vatandaşların belli kriterleri yerine getirdikten sonra başvuru yapmaları gerekiyor.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
12 Ekim evde bakım maaşı yatan iller tam liste! Evde bakım parası bu illerde yatırıldı!
12 10 2020 - 09:12
Ekim ayı engelli maaşları ne zaman ödenecek? Evde bakım maaşı ödeme takvimi 2020
3 10 2020 - 12:03
İŞKUR evde paketleme işi 2020 başvuru formu! Ek iş arayanlara müjde
3 10 2020 - 10:14
22 Eylül evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası başvurusu nasıl yapılır?
22 09 2020 - 09:20
20 Eylül evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası hangi illerde yattı?
20 09 2020 - 11:11
16 Eylül evde bakım maaşı yatan iller! Evde bakım parası bugün hangi illerde yattı?
16 09 2020 - 10:47
Yorum Yap