AB’nin yaptırım kararına Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Hidrokarbon faaliyetleri devam edecek

Dışişleri Bakanlığı AB’nin aldığı yaptırım kararına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Konu hakkında Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada AB’nin aldığı kararların Türkiye'nin doğu Akdeniz'de hidrokarbon faaliyetlerini sürdürme kararlılığını hiçbir şekilde etkilemeyeceği belirtildi.

16.07.2019 - 9:03
16.07.2019 - 9:03
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Konseyi toplantısının ardından yapılan açıklamadan sonra Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nda bir açıklama yaptı. AB Dış İlişkiler konserinin dün yaptığı toplantıda aldığı kararların Türkiye’nin doğu Akdeniz’deki hidrokarbon faaliyetlerini sürdürmeye yönündeki kararlılığını hiçbir şekilde etkilemeyeceğinin belirtildiği açıklamada, AB’nin aldığı kararlarda Kıbrıs adasının doğal kaynakların üzerinde eşit haklara sahip olan Kıbrıs Türklerinden hiç bahsedilmediği ve Kıbrıs Türkleri yokmuş gibi hareket edildiği belirtilerek, bu durumda AB’nin Kıbrıs konusunda ne kadar ön yargılı ve taraflı olduğunun ortaya çıktığı ifade edildi.

Olayın geçmişi

AB dışişleri bakanları, Brüksel’de dün yapılan toplantıda Türkiye’ye Doğu Akdeniz’de sondaj faaliyetleri nedeniyle yaptırım kararının kesinleştiği ortaya çıkmıştı. Yaptırım kararı üzerine Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’nin bu yaptırım nedeni ile Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini ara vermeyeceği belirtilmişti.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim