Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran İstanbul Seçimlerinde Tarafsızlık Çağrısına Kandil’deki PKK’lılardan Rest

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinde HDP’lilere tarafsızlık çağrısı yapmasına Kandil’den yanıt geldi. PKK’nın Sözde liderlerinden Murat Karayılan Öcalan’a rest çekti. Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri için yazdığı mektup dün akşam saatlerinde ortaya çıkmıştı. HDP kısa bir açıklama yaparak Öcalan’ın mektubuna yanıt verirken Kandil’deki terör […]

21.06.2019 - 12:12
21.06.2019 - 12:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerinde HDP’lilere tarafsızlık çağrısı yapmasına Kandil’den yanıt geldi. PKK’nın Sözde liderlerinden Murat Karayılan Öcalan’a rest çekti.

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın 23 Haziran seçimleri için yazdığı mektup dün akşam saatlerinde ortaya çıkmıştı. HDP kısa bir açıklama yaparak Öcalan’ın mektubuna yanıt verirken Kandil’deki terör örgütü elebaşlarının bu konuda tavrının ne olacağı merak ediliyordu. Terör örgütünün sözde liderlerinden Karayılan Öcalan’ın mektubuna yanıt verdi. İmralı’da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’ın sözlerinin tam tersini söyleyen Karayılan, HDP’lilere, CHP’ye oy verme çağrısında bulundu.

Öcalan’ın Posteri Önünde Açıklama

PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın önünde açıklama yapan Murat Karayılan, HDP ve diğer demokratik toplum kuruluşlarının bu konuda karar verdiklerini söyledi. Bu konuda yeniden bir çağrı yapmaya gerek olmadığını söyleyen Karayılan, Afrin operasyonu için soykırım göndermesi de yaptı. Vicdanı el verenin Binali Yıldırım’a oy verebileceklerini söyledi. Demokrasiden yana olan her türlü Türk Kürt ve her topluluktan insanın gerçekleri görerek oy vermesini istediğini söyleyen Karayılan, ellerini vicdanlarına koyanların AK Parti MHP ittifakını İstanbul’da bir kez daha yeneceklerini öne sürdü.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim