Abdullah Gül’e Erdoğan’dan husumet yakıştırması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül arasındaki KHK atışması devam ediyor.

30.12.2017 - 16:32
30.12.2017 - 16:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül arasındaki KHK eleştirileri bitmek bilmiyor. Abdullah Gül’ün son açıklamalarına sert tepkiler gösteren Erdoğan, onu CHP’nin yanında yer almaktan dolayı eleştirerek, “Bizim dava arkadaşlarımız neden muhalefetin tarafını tutuyorlar anlamak çok güç. Husumet kervanına katılmak isteyenlere yazıklar olsun.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sivillere yargı dokunulmazlığı getiren KHK yasasını eleştiren Abdullah Gül’e yine sert çıktı. Afrika turu dönüşünde Abdullah Gül’ün KHK eleştirisine cevap veren Erdoğan çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’dan Gül’e Sert Eleştiri

Erdoğan, “Darbe girişiminden hemen sonrasında çıkardığımız KHK’da zaten bunlardan bahsetmiştik. Üstelik bu maddeler Meclis’ten de geçmişti. Yani bundan herkesin haberi vardı. Biz kimseden habersiz bir iş yapmıyoruz. 15 Temmuz’da cesaretle darbecilere karşı koyan sivil vatandaşlar için de bu maddeyi getirmeyi uygun bulduk. Bunda bir hata bulunmamaktadır. Bana göre bu büyük bir olay değil. Bunun içim bazen tuhaf yorumlar yapılıyor.”

“Hafta içinde de bazı açıklamalar oldu. Biz bunlara çok üzüldük. 16 Nisan’dan bu yana bazı kampanyalar başlattılar. Biz Abdullah Gül ile aynı davanın yolcusuyuz. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyor anlamadım. Bizi şaşırtan ve hiç beklenmedik bazı hadiselerde yaşanıyor. Bu husumete bazı arkadaşlarında ortak olduğunu buradan görebiliyoruz. Biz son sözümü söyledik. Artık gerisi onlara kalmış.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim