Abdullah Gül’e Erdoğan’dan husumet yakıştırması

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
30 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül arasındaki KHK eleştirileri bitmek bilmiyor. Abdullah Gül’ün son açıklamalarına sert tepkiler gösteren Erdoğan, onu CHP’nin yanında yer almaktan dolayı eleştirerek, “Bizim dava arkadaşlarımız neden muhalefetin tarafını tutuyorlar anlamak çok güç. Husumet kervanına katılmak isteyenlere yazıklar olsun.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile sivillere yargı dokunulmazlığı getiren KHK yasasını eleştiren Abdullah Gül’e yine sert çıktı. Afrika turu dönüşünde Abdullah Gül’ün KHK eleştirisine cevap veren Erdoğan çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’dan Gül’e Sert Eleştiri

Erdoğan, “Darbe girişiminden hemen sonrasında çıkardığımız KHK’da zaten bunlardan bahsetmiştik. Üstelik bu maddeler Meclis’ten de geçmişti. Yani bundan herkesin haberi vardı. Biz kimseden habersiz bir iş yapmıyoruz. 15 Temmuz’da cesaretle darbecilere karşı koyan sivil vatandaşlar için de bu maddeyi getirmeyi uygun bulduk. Bunda bir hata bulunmamaktadır. Bana göre bu büyük bir olay değil. Bunun içim bazen tuhaf yorumlar yapılıyor.”

“Hafta içinde de bazı açıklamalar oldu. Biz bunlara çok üzüldük. 16 Nisan’dan bu yana bazı kampanyalar başlattılar. Biz Abdullah Gül ile aynı davanın yolcusuyuz. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyor anlamadım. Bizi şaşırtan ve hiç beklenmedik bazı hadiselerde yaşanıyor. Bu husumete bazı arkadaşlarında ortak olduğunu buradan görebiliyoruz. Biz son sözümü söyledik. Artık gerisi onlara kalmış.” ifadelerine yer verdi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com