Abdullah Gül’den Erdoğan’a KHK eleştirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından sonra Abdullah Gül'den KHK hakkında sitem dolu eleştiriler geldi.

29.12.2017 - 16:05
29.12.2017 - 16:05
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Abdullah Gül ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki gerilim devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Abdullah Gül’den KHK hakkında sitem dolu bir eleştiri geldi. Abdullah Gül, “Önemli konularda halkı bilinçlendirmek benim görevimdir. Buna kimse karışamaz. Yeri geldiğinde en güzel şekilde eleştiriler gerçek olur.” dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sivillere yargı dokunulmazlığı getiren KHK kararı sonrasında “Muğlaklıktan bahsetmesi üzücü, neye dayanarak böyle bir muğlaklıktan bahsediyorsunuz” açıklaması getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Abdullah Gül açıklamasında, “Sanırım ufak bir düzeltme ile bu konunun önüne geçebileceğiz. Bu madde de bazı değişiklikler yapılması şart. İnsanlar bazı konuları yanlış anlıyorlar. Bundan çıkacak sorunlarda tek sorumlu hükümet olacaktır. Ben hayatım boyunca hep milletimle iç içe oldum. Tabi ki yeri geldiğinde eleştiri de getireceğim.”

Erdoğan ile Gül Karşı Karşıya

“Bir çok konuda zaten hukukçulara karşı saygımız sonsuz. bazı şeyleri her tarafa çekmenin bir manası olamaz. Önemli konularda tabi ki halkımızı bilinçlendireceğim. Ben bu vatana hizmet ettim. Bazen susmak da yeterli olmuyor. Bunun arkasında başka bir şey aramanın manası olamaz.” ifadelerine yer verdi.

En son dün Sudan ziyaretinden dönerken yaptığı açıklamada Abdullah Gül’ü eleştirerek kendisine bazı sinyaller vermiş ve yorumlarının üzücü olduğunu dile getirmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim