Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Abdullah Gül Kayseri’de yeni parti sorularına yanıt vermek istemedi

Eklenme:
 Abdullah Gül Kayseri’de yeni parti sorularına yanıt vermek istemedi

Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendi adını taşıyan Abdullah Gül Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılmak için Kayseri’ye gitti. Erkilet havalimanında Vali Şehmuz Günaydın, AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve bazı protokol üyelerinin karşıladığı Abdullah Gül, Havaalanı çıkışında gazetecilerin sorularına da yanıt verdi.

Eğitim için geldim

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Abdullah Gül Üniversitesi’nin diploma töreni için Kayseri’ye geldiğini belirten 11. Cumhurbaşkanı, tamamen eğitimle ilgili bir ziyaret olduğunu ve başka bir amacının bulunmadığını söyledi. Abdullah Gül Üniversitesi diploma töreni olduğunu hatırlatan Abdullah Gül, bu okulun Türkiye’nin seçkin üniversiteleri arasına girdiğini ve dolayısıyla o mutluluğu paylaşmak için kendisinin de Kayseri’ye geldiğini başka bir amacının olmadığını dile getirdi.

Yeni Partiye katılacak mı?

Basın mensupları elbette sonun dönemlerde gündemin bir numaralı maddesi olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı partiye Abdullah Gül’ün katılıp katılmayacağını sorusunu da 11. Cumhurbaşkanına yöneltti. Bu konuda konuşmak istemeyen Abdullah Gül söyleyeceklerinin sadece bu kadar olduğunu dile getirdi. Kısa açıklamaların ardından beraberindekilerle birlikte Havalimanı’ndan ayrılan Abdullah Gül, Abdullah Gül Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılmak üzere Sümer Kampüsü’ne hareket etti. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacak olan yeni partiye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de destek vermesi bekleniyor. Siyaset içerisinde aktif olarak rol almak istemeyen Abdullah Gül’ün yeni parti içinde sadece ağabey olarak bulunacağı iddia ediliyor.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Kadıköy’de polislerle tartışan Rana Batı’nın telefon numarası Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı
23 08 2020 - 14:13
Yorum Yap