Abdullah Gül Kayseri’de yeni parti sorularına yanıt vermek istemedi

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partide aktif olarak görev almasa bile destekte bulunacağı öne sürülen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendi adını taşıyan üniversitenin diploma töreninde sorulara yanıt verdi. Basın mensupları Abdullah Gül’e yeni parti hakkında da sorular sordu.

12.07.2019 - 21:01
12.07.2019 - 21:01
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendi adını taşıyan Abdullah Gül Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılmak için Kayseri’ye gitti. Erkilet havalimanında Vali Şehmuz Günaydın, AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve bazı protokol üyelerinin karşıladığı Abdullah Gül, Havaalanı çıkışında gazetecilerin sorularına da yanıt verdi.

Eğitim için geldim

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada Abdullah Gül Üniversitesi’nin diploma töreni için Kayseri’ye geldiğini belirten 11. Cumhurbaşkanı, tamamen eğitimle ilgili bir ziyaret olduğunu ve başka bir amacının bulunmadığını söyledi. Abdullah Gül Üniversitesi diploma töreni olduğunu hatırlatan Abdullah Gül, bu okulun Türkiye’nin seçkin üniversiteleri arasına girdiğini ve dolayısıyla o mutluluğu paylaşmak için kendisinin de Kayseri’ye geldiğini başka bir amacının olmadığını dile getirdi.

Yeni Partiye katılacak mı?

Basın mensupları elbette sonun dönemlerde gündemin bir numaralı maddesi olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracağı partiye Abdullah Gül’ün katılıp katılmayacağını sorusunu da 11. Cumhurbaşkanına yöneltti. Bu konuda konuşmak istemeyen Abdullah Gül söyleyeceklerinin sadece bu kadar olduğunu dile getirdi. Kısa açıklamaların ardından beraberindekilerle birlikte Havalimanı’ndan ayrılan Abdullah Gül, Abdullah Gül Üniversitesi’nin mezuniyet törenine katılmak üzere Sümer Kampüsü’ne hareket etti. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu tarafından kurulacak olan yeni partiye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de destek vermesi bekleniyor. Siyaset içerisinde aktif olarak rol almak istemeyen Abdullah Gül’ün yeni parti içinde sadece ağabey olarak bulunacağı iddia ediliyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim