Abdullah Ağar’dan Suriye’de Türk Silahlı Kuvvetlerine Saldıran Esad Rejimi Hakkında Dikkat Çeken Sözler

Suriye'de Esad rejimi tarafından dün Türk Silahlı kuvvetlerine düzenlenen saldırıda 1 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı. Güvenlik ve strateji uzmanı Abdullah Ağar, İdlib’te bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri gözlem noktalarına düzenlenen saldırı ile ilgili önemli değerlendirmeler yaptı.

28.06.2019 - 13:27
28.06.2019 - 14:12
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Suriye’nin kuzeyinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin konuşlandığı 10 numaralı gözlem noktasına dün Esad rejimi tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 askerimiz Şehit olurken 3 askerimiz yaralandı. Habertürk ekranlarında konuşan Güvenlik Ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar, son dönemlerde yaşanan bu saldırıların ne anlama geldiğini anlattı. Abdullah Ağar’ın değerlendirmeleri son derece dikkat çekiciydi. Yaşanan bu son saldırının Türk Silahlı Kuvvetleri gözlem noktalarına son dönemlerde düzenlenen beşinci saldırı olduğunu belirten Ağar, İdlib’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hareketini engellemek amacıyla bu saldırıların düzenlendiğini söyledi.

Provakasyon Amacıyla Yapılıyor

Rusya’nın İdlib meselesine son derece kurnaz davrandığını belirten Abdullah Ağar, Rusya’nın bilgisi ya da desteği olmadan rejim güçlerinin gözlem noktalarına ateş açmasının mümkün olmayacağını söyledi. Bu saldırının provokasyon amacıyla yapıldığını belirten güvenlik uzmanı Ağar, bölgede Rusya ve İran arasında bir egemenlik kavgası olduğunu dile getirdi. Ayrıca son dönemlerde Türkiye ve ABD arasında iletişimin hafif hafif ısınmaya başladığını belirten Abdullah Ağar, böyle dönemlerde de saldırıların ivme kazandığını ifade etti. Suriye’de herkes tarafından kullanılmak istenen bir çatışma ortamının söz konusu olduğunu belirten Abdullah Ağar, rejimin Rusya’nın desteği ile güçlendiğini ve hava gücü kullanmaya başladığını dile getirdi.

Bölgede Terör Örgütleri Saklanıyor

Son dönemlerde Irak içinde mezhep savaşlarının çıkarıldığını belirten Abdullah Ağar, Şii-Sünni savaşının kazananın Kuzey Irak’ta Barzani’nin peşmergesi olduğunu ifade ederek Suriye’de ise önce Sünniler ve Nusayriler’in çatıştığını daha sonra da bu çatışmalara Şiiler’in dahil olduğunu, Suriye’nin kuzeyinde ise terör örgütünün sessizce kendini saklamaya devam ettiğini dile getirdi. Böyle bir ortamın içerisinde Türkiye’nin kesinlikle çok uyanık olması gerektiğini belirten Abdullah Ağar, İran ile birlikte hareket ederek çok sağduygulu bir şekilde bu ortama yaklaşması gerektiğini ifade etti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim