ABD’li jimnastikçi Simone Biles 5 yıldan uzun süredir çalıştığı hareket ile şampiyona tarihine geçti

ABD'li jimnastikçi Simone Biles, Missouri'de gerçekleşen jimnasttik şampiyonasında yaptığı iki burgulu ikili salto hareketi ile şampiyona tarihine geçti. Olimpiyatta 4 altın madalya sahibi olan ABD'li jimnastikçi Simone Biles, iki burgulu ikili salto hareketini deneyen ve bunu başaran ilk kadın atlet oldu. 22 yaşındaki genç sporcu altıncı ulusal madalyasını ülkesini kazandırdı. 

12.08.2019 - 13:43
12.08.2019 - 14:04
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

Yaptığı zorlu hareketin ardından hem salonu hem de yorumcuları coşturan Biles, sosyal medyanın da gündemine oturmayı başardı. Biles’ın, kendisine ulusal madalya ve dünya rekoru getiren bu harekete beş yıldan uzun bir süredir çalıştığı ifade edildi. Simone Biles, 2016’da düzenlenene Rio Olimpiyatları’nda, bireysel olarak iki branşta altın madalya alarak çok zor bir başarıya imza atıp tüm dünyada büyük ses getirmişti.

“Tek bir işiniz var ve bizi koruyamıyorsunuz”

Biles, ABD’de jimnastik sporunun yetkili organı olan ‘USA Gymnastics’e yönelik taciz eleştirileriyle de gündeme gelmişti. Kurumun, sporcuları, eski takım doktoru Larry Nassar’ın cinsel istismarından koruyamamasını eleştiren Biles sert bir ifadeyle “Tek bir işiniz var ve bizi koruyamıyorsunuz” demişti.

Yaşadıklarından ötürü fazlasıyla üzgün olduğunu belirten Biles, “Ne zaman vücudumda bir ağrı hissetsem, doktora gitmek istemiyorum. Bunun üzerine gitmek istemiyorum. Bu çok zor. Atlatmaya çalışıyoruz; ancak hala zamana ihtiyacımız var” diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim